Миколаївський театр ляльок передав «Старофлотським казармам» незвичайну мапу України

У Миколаївському краєзнавчому музею відбулась урочиста передача з обласного театру ляльок великої мапи України, що оздоблена ляльками з усіх 25 регіонів нашої держави.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

У миколаївських культурних закладах продовжуються урочисті заходи, присвячені 30-й річниці Незалежності України. Цього разу Миколаївським академічним обласним театром ляльок було зібрано 25 ляльок-символів з усіх регіонів, які символізують культурні традиції лялькарства в різних куточках нашої держави.

Збирали ми її протягом п’яти років в рамках фестивалю «Кришталева лялька», який за час його проведення вже став дуже відомим, — розповіла директор-художній керівник Миколаївського академічного обласного театру ляльок Вікторія Терещенко.

Вона додала, що з 2017 року Миколаївський театр ляльок проводить всеукраїнський фестиваль «Кришталева лялька». А вже на початку серпня, напередодні закриття 50-го ювілейного сезону обласним театром було зібрано всі символи регіонів України.

На мапі можна побачити, що місто Херсон представлено лялькою-кавуном, адже цей регіон славиться своїми кавунами. Всесвітньо відомий лялькар Нікітін створив образ для Кіровоградщини. Маріуполь привіз ляльку металурга, а луганчани шахтаря. І так далі по іншим областям України, — пояснила керівниця театру.

І звісно, Миколаїв – місто корабелів, представляє лялька-моряк, як символа міста і театру. Тепер же велику лялькову мапу нашої держави передадуть до фондів обласного краєзнавчого музею.

Зараз ми це творіння лялькового театру поставимо у себе на другому поверсі. Сюди будуть запрошуватися діти і вони будуть із задоволенням біля цієї мапи фотографуватися. Тобто, вона не просто так буде відправлена у сховище театру, адже ми з Вікторією Терещенко домовилися, що мапа буде демонструватися у тому вигляді, який ви зараз бачите до Нового року, включно — розповіла в.о. директора обласного краєзнавчого директора Ельвіра Єлізарова.

За словами Ельвіри Єлізарової, невдовзі музей виготовить для лялькової мапи спеціальну демонстраційну рамку.  

Урочиста передача мапи відбулась під уривки з декількох лялькових вистав обласного театру, а також під виступи окремої трупи, що діє при краєзнавчому музеї вже близько 20 років.

Нагадаємо, 17 серпня, у Миколаївському обласному краєзнавчому музеї відбулась презентації оновленого україномовного видання настільної гри «Миколаївський магнат», котра є адаптацією класичної «Монополії» та стилізована під Миколаїв часів царської доби.

Як відомо, макет українського подвір’я подарував Миколаївському обласному краєзнавчому музею житель села Дорошівка, що на Вознесенщині, Володимир Мар’янов.

Поширити:

Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031