Миколаївські ВИШі посвятили вступників у студенти

Напередодні Дня знань, 31 серпня, у Миколаєві пройшла традиційна посвята абітурієнтів у студенти, які вже у перший день осені розпочнуть навчання у місцевих вишах.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Миколаїв, як батьківщина одразу кількох провідних ВИШів півдня України, шанує споконвічну традицію.Студенти-першокурсники Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова традиційною ходою пройшли головною вулицею міста до пам’ятника свого покровителя. А от Чорноморський національний університет імені Петра Могили посвячував своє юне поповнення прямо на Соборній площі.

Викладачі, посадовці, ректори та перші особи міста й області вітали новоспечених студентів. Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич зичив відповідально нести це звання впродовж майбутніх років.

Починайте вчитися вже з завтрішнього дня, бо якщо втратите час вам буде складно наздогнати. Навчання в університеті — це зовсім не те, як вас тягнули за вуха в школі. Тож якщо раніше у вас була еволюція, то сьогодні вже конкуренція. Конкуруйте один з одним та досягнете успіху! — сказав міський голова.

Очільник Миколаївської облдержадміністрації Віталій Кім відзначив, студентські роки – це найкращий період життя, тому побажав першокурсникам цей час використати з максимальною користю.

За цей час поки я вчився, то отримав знання та друзів, з якими сьогодні працюю і проводжу вільний час. Там (прим.ред. — в університеті) ми можемо проявити себе та свій характер. Коли я стояв тут, як першокурсник, я не розумів, що мене чекає. Однак я знав одне: мені це цікаво. Натепер це час для ваших відкриттів! — зазначив посадовець.

Голова облради Ганна Замазєєва під час свого привітання підкреслила, студентство — це найбільш прогресуюча верства населення, яка завжди зміни у суспільство.

Я хочу вам побажати, аби ви закінчили університет і гідно пройшли весь цей час навчання, щоб ви здобули круту освіту, стали професіоналами і зробили вагомий внесок для Миколаївської області. Ми в вас дуже віримо, — запевнила вона.

Ректор Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова Євген Трушляков висловив надію, цьогоріч пандемія коронавірусу не стане загрозою для звичного навчального процесу і студенти зможуть опановувати свій фах в стінах ВИШу.

Тим паче, молодих та перспективних молодих людей вступило цьогоріч чимало, відзначає політологиня та викладачка Наталія Ніколаєнко.

Діти вмотивовані на навчання і на отримання професії та навичок. Я бачу це вперше, адже раніше студент говорив про диплом, а сьогодні він задається питаннями: а хто буде викладач, а чи він відомий, а що він нас навчить? Я сподіваюсь за чотири роки вони здобуть необхідін для себе навички, — сказала професорка та доктор політичних наук.

За словами й самих студентів вони прагнуть, якомога швидше розпочати вивчення та опанування майбутні професії.

Я вступив на спеціальність «Суднобудування», буду проєктувати кораблі. Сподіваюсь, що колись у нашому місті відновлять їх будівництво, тож дай Бог, аби це був я, — розповів Дмитро Дрюк, першокурсник НУК імені адмірала Макарова.

Я мрію стати журналістом. Вже, до речі, розпочала працювати в університеті за спеціальністю, мені допомогли мої викладачі. Тож, я не шкодую, що обрала цей університет, — розповіла студентка-першокурсниця НУК імені адмірала Макарова Аріна Саркісян.

Миколаїв та місцеві виші шанують споконвічні студентські традиції, що є показником збереження цінностей нашого міста.

Нагадаємо, в Україні з 1 січня 2022 року підвищать стипендії. На підвищені виплати можуть розраховувати учні закладів профтехосвіти, а також студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти.

Як відомо, два миколаївських університети потрапили у ТОП-100 найпопулярніших вишів серед абітурієнтів у 2021 році.

Раніше повідомлялося, в Україні зможуть позбавляти дипломів бакалавра та магістра через плагіат.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram