Фото: imgur

В Україні підвищать стипендії: кому і на скільки

В Україні з 1 січня 2022 року підвищать стипендії. На підвищені виплати можуть розраховувати учні закладів профтехосвіти, а також студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти.

Про це на засіданні уряду повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

В установах профтехосвіти стипендії обіцяють збільшити у 2,5 раза, а студентам вишів стипендії підвищать мінімум у 1,5 рази, каже Шмигаль.

За словами прем’єра, таке підвищення проведуть вперше з листопада 2017 року.

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет зазначив, що стипендії зростуть з 1 січня 2022 року.

Це важливий крок назустріч студентам, який повинен ще більше мотивувати їх вчитися і досягати науково-освітніх вершин, – написав він.

Також міністр зазначив, що збільшать і розміри стипендій президента України для переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Нині студенти денної форми навчання вишів отримують 1300 гривень стипендії. Найкращі студенти отримують підвищену у розмірі 1600 гривень.

Студенти коледжів і технікумів денної форми навчання отримують 980 гривень виплати. Розмір підвищеної для них складає 1250 гривень. Студенти профтехучилищ щомісяця отримують 490 грн. Підвищеної стипендії для них немає.

Нагадаємо, два миколаївських університети потрапили у ТОП-100 найпопулярніших вишів серед абітурієнтів у 2021 році.

Раніше повідомлялося, в Україні зможуть позбавляти дипломів бакалавра та магістра через плагіат.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram