Миколаївські міські лікарні №1, №3 та №5 отримали кисневі станції. Вартість апаратури становила близько 10 мільйонів гривень, з яких понад 2 мільйони виділили з міського бюджету.
Про це йдеться у сюжеті кореспонтентки телекомпанії «МАРТ».
Нові кисневі станції закупили наприкінці 2021 року. Тоді ж розпочали монтажні роботи. Начальниця управління охорони здоров’я Ірина Шамрай каже, наразі залишилося провести лише пуско-налагоджувальні роботи.
Я думаю, що найближчим часом усі ці питання будуть відпрацьовані. Минулого року на встановлення станцій витратили близько 210 тисяч гривень для того, щоб можна було ці станції встановити у закладах охорони здоров’я, – розповіла Ірина Шамрай.
Такі кисневі установки загалом коштували 9 мільйонів 780 тисяч гривень. Їх придбали за кошти субвенції з державного бюджету. Гроші заклади охорони здоров’я отримали ще у листопаді 2021 року. Загальна сума склала 7,5 мільйонів. Решту – 2 мільйони 280 тисяч гривень додали з міського бюджету.
Сьогодні придбані і встановлені станції у міській лікарні №1 та №5 потужністю 300 літрів на хвилину, у міській лікарні №3 – 560 літрів на хвилину, – додала начальниця управління.
Ці станції особливі тим, що виробляють кисень з повітря, тож проблем з його нестачею через зупинку виробництва не виникатиме. Сьогодні у лікарнях розвантажили апаратуру на попередньо підготовлених для неї місцях. Незабаром кисневі станції підключать і почнуть використовувати.
Нагадаємо, що 7 лисопада заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак наголосила на важливості забезпечення лікарень Миколаївської області, які приймають хворих на коронавірус, наявності кисневої підтримки та медикаментів для лікування COVID-19.
Раніше, 5 листопада, до Миколаївського обласного центру лікування інфекційних хвороб увірвалися люди, які вимагали кисень для родички.