Ірина Микичак анонсувала поповнення миколаївських лікарень медикаментами для лікування COVID-19

Заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак наголосила на важливості забезпечення лікарень Миколаївської області, які приймають хворих на коронавірус, наявності кисневої підтримки та медикаментів для лікування COVID-19.

Про це вона сказала під час брифінгу за підсумками робочої поїздки на Миколаївщину, 6 листопада, передає телеканал «МАРТ».

Чиновниця зазначила, що невдовзі COVID-лікарні регіону отримують противірусні препарати «Ремдесивір», «Біовен» та «Імуноглобулін».

Найближчими днями буде доставка складного препарату серйозної дії — «Тоцилізумаб». Міністерство наразі працює над тим, щоб Україна отримала іноваційні противірусні препарати. Така робота сьогодні ведеться на рівні керівництвом МОЗ, — розповіла Ірина Микичак.

Щодо кисню, як вона повідомила, жодна лікарня Миколаївської області не надала свідчень про можливі перебої із забезпеченням кисневої підтримки. В разі ж виникнення такої загрози нині вже є налогоджений механізм усунення ризиків дефіциту кисню в тому чи іншому медзакладі.

В таких випадах з однієї лікарні в іншу доставляються балони. Підприємства, які є в Миколаївській області підключаються до цього і додають зі своїх потужностей кисню. Тому, я не можу сказати, що ми впевнені про те, що є на місяць вперед кисню, однак певний критичний резерв є. За потреби ця логістика спрацьовує, аби ним забезпечити, — пояснила заступниця очільника МОЗ.

Ірина Микичак додала, також очікується державна субвенція, що буде спрямована на фінансування тих лікарень, які є резервними, зокрема у забезпеченні їх автономними джерелами кисневого постачання.

Нагадаємо, у суботу, 6 листопада, на доручення міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка в рамках робочих поїздок Україною до Миколаївської області прибула заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак.

Також повідомлялося, метою приїзду заступниці керівника МОЗ перевірити роботу «ковідних» лікарень та розібратися зі скандальною ситуацією, що сталася напередодні в миколаївській «інфекційці».

Як відомо, вночі, 5 листопада, до Миколаївського обласного центру лікування інфекційних хвороб увірвалися люди, які вимагали кисень для родички.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram