Миколаївська облдержадміністрація пояснила, як працює е-лікарняний

З 1 жовтня 2021 року усі заклади охорони здоров’я України перейшли на оформлення електронних лікарняних. Миколаївська ОДА роз’яснила для пацієнтів, як працюватиме нова система.

Інформацію про нові лікарняні опублікувала Миколаївська ОДА з посиланням на МОЗ.

Відтепер пацієнти не приноситимуть паперові лікарняні на роботу, а зможуть повідомляти роботодавцю номер електронного документа.

Якщо лікар після огляду зробив висновок, що людині потрібно «піти на лікарняний», лікар має створити електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність. В особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду можна переглянути листки непрацездатності.

Проте пацієнту необхідно ретельно перевірити чи вся інформація коректна та актуальна. Від цього залежить чи надійде смс-повідомлення про успішно сформований електронний лікарняний. Перше смс-повідомлення має прийти від електронної системи охорони здоров’я. Воно міститиме 16-значний номер МВНТ і підтверджує, що він був створений саме тому пацієнту.

Е-лікарняний оформлено, якщо пацієнт отримав друге смс-повідомлення від Пенсійного фонду України. Його отримують, якщо під час реєстрації на порталі пенсійного фонду зазначили саме цей спосіб комунікації. Успішність формування саме електронного лікарняного залежить від наявності даних в Реєстрі застрахованих осіб. Їх має подати роботодавець.

Якщо електронний лікарняний не був сформований, вам слід запитати у лікаря, чи надходила відповідь від Електронного реєстру листків непрацездатності. Якщо буде з’ясовано, що «запис не знайдено​​», а пацієнт є застрахованою особою, необхідно звернутися до роботодавця або на гарячу лінію Пенсійного Фонду України – 0 800 503 753, – зазначено у повідомленні.

Також у повідомленні зазначили послання, де можна ознайомитися з випадками, у яких можуть не прийти смс-повідомлення. 

Нагадаємо, що в Україні з 1 жовтня повноцінно запрацювали електронні лікарняні. З червня діяла перехідна модель – висновок про тимчасову непрацездатність оформляли і в паперовому, і в електронному вигляді.

Крім того 6 жовтня стало відомо, що МОЗ прогнозує пікові навантаження на медичну систему з середини листопада.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram