Депутати Миколаївської міськради звернулися до Верховної ради України щодо зауважень до проєкту закону про мережу ліцеїв. Секретар міської ради Дмитро Фалько в етері програми «Діалог» нагадав, що чинне законодавство вимагає поділу шкіл на три рівні: початкову, базову і старшу. Однак в Миколаєві є навчальні заклади, які через інфраструктуру не можуть відокремити учнів 1–9 класів від 10–11‑х, тому депутати наполягають на внесенні змін до проєкту. Ось що він сказав з цього приводу:
У нас є проблема в тому, що багато шкіл сьогодні зруйновано. До того ж, досить багато шкіл закривають, і це створюватиме великі незручності для школярів. Якщо порівнювати площу Миколаєва та Одеси, то в нас площа міста на 100 км² більша, враховуючи, що населення в чотири рази менше. Це для прикладу. Відповідно, буде важка логістика для школярів, а також це сьогодні додаткові витрати. Тобто, як у прикладі з медичними закладами, ми тут, відповідно до реформи, маємо діяти навпаки. Ми повинні з однієї школи сьогодні зробити дві, а ще й при цьому, можливо, їх рознести по окремих будівлях. У прифронтових містах сьогодні точно такої можливості немає. Тому ми й звернулися з тим, щоб для таких міст, як Миколаїв, цю вимогу прибрати із закону.
Більше про актуальну інформацію щодо ситуації в Україні та Миколаївській області можете знайти:




