Миколаївська міська рада ухвалила бюджет на 2022 рік

Миколаївська міська рада ухвалила бюджет Миколаєва на 2022 рік. Проєкт головного кошторису міста підтримало 47 депутатів, жодного голосу «проти» не було, за виключенням двох депутатів, котрі не взяли участь у голосуванні.

Про це повідомляє телеканал «МАРТ».

Напередодні ухвалення бюджету Миколаєва на 2022 рік депутати розглянули низку правок, які були запропоновані до нього під час засідання комісій та персонально депутатами. Так члени бюджетної комісії запропонували зняти з департаменту житлового-комунального господарства 1 мільйон 177 тисяч гривень та направити їх на співфінансування державної субвенції «Діти Миколаєва» на купівлю соцжитла для дітей-сиріт та будинків сімейного типу.

Якщо ми дамо 1 мільйон 177 тисяч гривень, то ще майже в чотири рази більше, майже 5 мільйонів ми отримаємо з державного бюджету і зможемо придбати соцжитло для дітей-сиріт та будинків сімейного типу, — пояснив секретар міськради Дмитро Фалько.

Правка була підтримана 38 голосами. Також секретар міськради озвучив пропозицію від профільної комісії про те, щоб департамент фінансів розробив положення про витрачання коштів бюджету, які у 2022 році спрямовуються на виконання доручень виборців. Рішення ухвалили 34-ма голосами. Комісія з питань охорони здоров’я запропонувала зняти з департаменту ЖКГ, а саме з організації благоустрою населених пунктів 27,5 мільйонів та направити їх на виконання доручень виборців. Дмитро Фалько заявив, що йому незрозуміло, з чого саме депутати хочуть зняти гроші.

У нас з вами на департамент ЖКГ було виділено понад 260 мільйонів гривень на дані цілі. Тому з цієї програми я прошу вас зняти 27 мільйонів загалом. Не з конкретних її пунктів, а загалом і перекинути туди, де я кажу, — зазначив депутат Владислав «Чайка».

У результаті правка набрала лише 12 голосів і була відхилена. Ще одна пропозиція стосувалося того, щоб рекомендувати департаменту фінансів перерозподілити кошти з департаменту ЖКГ на управління освіти для проведення заходів із протипожежної безпеки у розмірі 53 мільйони 252 тисячі гривень. Проте лише 23 депутати проголосували за неї і правка не пройшла.

Якщо ця правка комісії з гуманітарних питань не буде прийнята, то можливо на початку 2022 року в нас повально будуть закриватися школи. Ми не за дарма включили цю правку, адже вказали звідки брати гроші, тому давайте подумаємо про дітей, — сказав депутат Олександр Мєдвєдєв.

На це секретар міськради Дмитро Фалько зазначив, що на забезпечення пожежної безпеки у школах виділяється 11 мільйонів гривень, пізніше також буде перерозподіл. Проте депутати зажадали поставити це питання на повторне голосування і з другої спроби правка набрала необхідної підтримки. Після чергової ухваленої правки депутат Сергій Кантор заявив, що своїми пропозиціями його колеги розбалансували майбутній бюджет і його ухвалювати в такому вигляді не можна.

Натомість опісля години обговорень Дмитро Фалько поставив на голосування проєкт бюджету.

«За» – 47, «проти» – 0, не голосували – 2. Рішення прийняте, дякую! — озвучив результати голосування Дмитро Фалько.

Згідно ухваленого бюджету доходи Миколаєва на наступний рік складуть 5 мільярдів 166 мільйонів гривень. Очікувані видатки перевищують дохід на 300 мільйонів гривень, що загрожує дефіцитом кошторису місту.

Бюджет розвитку становитиме понад 943 мільйони, а резервний запланували на суму 30 мільйонів гривень. На надання кредитів із загального фонду планують виділити 40 мільйонів гривень. Близько 25 мільйонів із цієї суми становлять гарантії банківських кредитів для комунальних підприємств, ще 15 з половиною виділяються для молодіжних житлових кредитів.

Варто зауважити, що основним джерелом бюджету міста є податки. Вони становитимуть 75% доходів. Окрім них також враховуються субвенції із державного, обласного та місцевих бюджетів.

Нагадаємо, 21 грудня депутати Миколаївської обласної ради під час сесії ухвалили бюджет регіону на 2022 рік. Рішення підтримали 48 обласних обранців.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram