Миколаївська міська рада ухвалила бюджет міста на 2023 рік

Миколаївська міська рада ухвалила бюджет міста на 2023 рік. Його називають фактично військовим, напрямки видатків жорстко визначаються чинним законодавством.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Бюджет на 2023 рік вже назвали одним із найскладніших в історії міста. У мерії прогнозують, що доходи становитимуть 4,8 мільярда гривень. Витрат же запланували на 300 мільйонів більше.

Ми брали цьогорічний бюджет і на його основі формували бюджет на 2023 рік, оскільки не знаємо, буде війна чи ні. В ньому є обов’язкові видатки на підтримку міста, а капітальні видатки фактично винесені на другу половину року, — сказав міський голова Олександр Сєнкевич.

Прогнозується, що у 2023 році громада отримає 3,9 мільярда надходжень ПДФО, вагому частину з яких становитиме податок із виплат військовим — це 2,4 мільярда. Минулого довоєнного року більшість доходів ПДФО складали податки із заробітних плат найманих працівників.

Всі ці гроші поки що є «віртуальними», достатньої суми може й не бути. Тому бюджет планували таким чином, щоб можна було «відрізати» менш пріоритетні напрями, — пояснив мер.

У результаті бюджет на 2023 рік підтримали 35 депутатів. Також Миколаївська міська рада проголосувала «за» участь підприємств комунальної власності у спільному з Міжнародним банком реконструкції та розвитку «Проєкті розвитку міської інфраструктури-2». В межах цієї ініціативи до бюджету Миколаєва планують направити субвенцію в розмірі 311 млн грн.

Постановою Кабінету міністрів України затверджено Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відновлення обʼєктів критичної інфраструктури, які повʼязані з тепло-, водопостачанням та водовідведенням, а також поводженням з побутовими відходами.

Серед розглянутих питань і приєднання до міського палацу культури та урочистих подій дитячого містечка «Казка». Цей пункт порядку денного викликав у депутатів справжню дискусію. Проти такої реорганізації виступив голова бюджетної комісії Федір Панченко, однак начальник управління культури Юрій Любаров обґрунтував доцільність цього рішення.

Територіально це найближчий до «Казки» заклад культури. Новий заступник директора дитячого містечка буде працювати в будівлі міського палацу культури та урочистих подій. У «Казці», як ми знаємо, немає жодних умов для офісної роботи, — сказав він.

Попри палке обговорення 29 депутатів проголосували «за», один — «проти», ще троє утрималися. Реорганізація «Казки» передбачає скорочення персоналу дитячого містечка на 5 осіб. Звільнити планують заступника директора, головного бухгалтера та начальників секторів. Це дасть змогу місту зекономити 715 тисяч гривень на рік.

Зараз містечко не працює та через воєнний стан не може приймати відвідувачів у повному обсязі. Додаткового фінансування на його утримання немає, тож міській владі доводиться максимально оптимізувати структури культурних закладів.

Нагадаємо, іноземні партнери передали міській лікарні №1 два новенькі автомобілі швидкої допомоги.

Раніше повідомлялось, у миколаївських лікарнях з початку великої війни облаштували 14 систем очищення води.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram