Миколаївщина у ТОП-3 по кількості заявок на реалізацію проектів за програмою «Енергодім»

Миколаївщина увійшла до трійки найактивніших областей по кількості заявок на реалізацію проєктів за програмою «Енергодім». Про це під час візиту до нашої області розповів перший заступник міністра розвитку громад і територій Василь Лозинський.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

За словами заступника міністра програма ефективно працює в Україні вже другий рік. Це спільний проєкт, який реалізовується урядом нашої держави за допомогою міністерства розвитку громад і територій, а також європейських партнерів на умовах спів фінансування 50 на 50.

Ми не зупиняємось на цьому, наша мета збільшити кількість заявок. Загалом по Україні вже ми отримали 715 заявок і хочу одразу відмітити Миколаїв і саму Миколаївщину, зокрема в тому, що ви є в ТОП-3 областей України, які підготували мешканці, наші громадяни, які свідомо використовують свій житловий фонд, які підготували відповідні заявки для того, щоб їхні домівки і будівлі стали більш комфортними, – розповів Лозинський.

Миколаївщина подала 59 заявок на участь в програмі «Енергодім», з них 52 від жителів обласного центру. Василь Лозинський наголошує, що участь у програмі «Енергодім» – єдиний спосіб зменшити цифри у платіжках під час опалювального сезону.

Коли громада, коли ОСББ прийме рішення про необхідність заходів з енергоефективності, почне реалізацію через наші банки-партнери, а це є “Приватбанк”, “Ощадбанк” і “Кредобанк” тоді ми, як держава маємо це підтримати і профінансувати безповоротно. Це фактично грант від держави та Євросоюзу в розмірі до 70% вартості проєктів, – каже заступник міністра.

Середня вартість проєктів, які зараз надають громади від 8 до 10-ти мільйонів гривень. І держава готова надавати левову частку цих коштів для проведення робот з енергомодернізації багатоповерхових будинків. Василь Лозинський каже, міністерство розвитку громад і територій також опікується реалізацією проєкту енергоефективності в бюджетній сфері.

Орієнтовно у листопаді цього року ми будемо оголошувати прийом заявок від наших територіальних громад на отримання коштів шляхом кредитування від Європейського інвестиційного банку для здійснення заходів з енергоефективності у садочках, школах, лікарнях в соціальній сфері, – повідомив Лозинський. – Це другий важливий блок, оскільки ми крім населення, багатоквартирних будинків маємо ці об’єкти, де навчаються наші діти, де ми з вами отримуємо ті чи інші послуги.

Проєкт, про який говорить заступник міністра вже погоджений і підписаний з Європейським інвестиційним банком на суму 300 мільйонів євро. Це допоможе реалізувати по Україні близько тисячі проєктів з енергомодернізації будинків. Також Василь Лозинський розповів, що в Миколаєві завдяки Світовому банку реалізується проєкт реконструкції системи теплопостачання. Вартість 21,7 мільйонів доларів.

Проєкт фактично на завершальному етапі і наша мета – це фактично ознайомлення з реальними ситуаціями на будівельних майданчиках під час заміни конструкцій котелень, допомогти міській владі у вирішенні проблем, якщо вони цього потребують і поспілкуватись з нашими колегами з міністерства фінансів, щоб збільшити кошти для реалізації цього проєкту, – додав Василь Лозинський.

За словами урядовця, навіть під час реалізації проєкту вже вдалось заощадити 15 мільйонів кубів газу. По завершенню всіх робіт сума економії збільшиться в рази.

Раніше повідомлялось про те, що в департаменті енергоефективності переглянуть проєкт енергомодернізації школи № 3.

Керівництво миколаївської школи № 3 звернулось до департаменту енергоефективності з проханням переглянути проєкт енергомодернізації навчального закладу. По-перше, він не виконується, хоча мав завершитись в 2020-му році, а по-друге, до нього входять ремонтні роботи, яких школа не потребує.

Поширити:

Грудень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031