Микола Берсон розповів, хто в українському муздрам театрі нині претендує на звання «заслуженного артиста»

Директор-художній керівник Миколаївського академічного театру драми та музичної комедії Микола Берсон назвав ім’я артиста, котрий наразі є кандидатом на присвоєння звання «Заслужений артист України».

Про це він розповів під час ефіру на телеканалі «МАРТ», 5 лютого.

За словами Миколи Берсона, він не полюбляє завчасно оголошувати, хто з його підопічних є претендентом на дане звання, аби не наврочити. При цьому зізнається, що утримувати це у таємниці складно, оскільки до очолюваного ним закладу завжди багато уваги та й відвідувачі театру самі часто задають це питання.

Керівник театру зазначив, що надання артисту звання «заслужений» достатньо тривала і складна процедура, котра загалом включає декілька етапів: насамперед, творча робота, котра передбачає, що кандидат має виконати певну кількість ролей, довести свій професіоналізм у декількох жанрах, окрім володіння акторського хисту також демонструвати вокальні, хореографічні та інші дані.

Актор, який висувається, він повинен бути впізнаваним для глядачів, люди мають на нього йти. Він не має замикатися на якомусь одному амплуа, адже це високе звання. Ми підходимо до цьго питання дуже прискіпливо, — відзначив керівник Миколаївського академічного українського драматичного театру драми та музичної комедії.

Другий етап – це бюрократичний, коли майбутній заслужений артист вже поданий на затвердження і очікує офіційного присвоєння після узгодження всіх формальнестей пов’язаних з документами. Тривалість цього періоду інколи визначити складно: від одного до декількох років.

Микола Берсон зауважив, що саме фінальний етап, як показує практика складний з точки зору психології, адже створює певне моральне навантаження на актора. Однак підкреслив, що в цьому теж є логіка, оскільки саме в цей період наглядно видно, в якій мірі артист є професіоналом і готовий давати собі раду відчуваючи подібний тиск.

Отож, цьогоріч, вже майже з 20-ти літнім стажем роботи у нашому театрі, відпрацював молодий, азарний артист, котрий приїхав ще хлопчиною до нас з Дніпра — Максим Руденко. Він грав майже всі ролі всіх жанрів. Окрім того, він чудовий ведучий та диктор, тому часто буває запрошеним на різноманітні заходи. От тільки зараз, коли його всі знають, люблять у колективі й поза ним, поважають, адже він готовий виконати будь-яку роль, остання прем’єрна вистава «Ім’я» є тому підтвердженням, де Максим виконує головну роль, тож ми й вирішили висунути його на здобуття «Заслуженого артиста України», — розповів Микола Берсон.

Фото: Максим Руденко / Facebook

Нагадаємо, у Миколаївському академічному українському театрі драми та музичної комедії представили першу прем’єру року. Вистава «Ім’я» – спільний проєкт миколаївських акторів із румунським режисером-постановником.

Раніше повідомлялось, у Миколаївському росдрамі до Дня закоханих відкрили виставку витинанок «Мережана душа».

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram