МОЗ збільшило інтервал між щепленнями першою і другою дозою вакцини CoviShield до 90 днів

Міністерство охорони здоров’я України збільшило інтервал між щепленнями першою і другою дозою імунобіологічного препарату CoviShield з 28 днів до 90 днів.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко, МОЗ, керуючись рекомендаціями Національної технічної групи експертів, збільшило інтервал між щепленнями CoviShield з 28 днів до 90, передає Телеграм-канал “Коронавірус_інфо”.

Політику введення якомога більшої кількості перших доз та відтермінування введення другої дози вакцини проти COVID-19 до 12 тижнів також обрано урядом Великої Британії. Крім того, міністерствам Канади, Німеччини, Франції рекомендовано інтервал у 12 тижнів між першою та другою дозою щеплень.

Враховуючи позицію експертів та результати міжнародних досліджень, оперативний штаб МОЗ вирішив, що для досягнення максимального рівня імунного захисту при щепленні вакциною від Oxford/AstraZeneca доцільно збільшити початковий інтервал між дозами. Це не суперечить інструкції виробника, яка передбачає такий інтервал в рамках 4-12 тижнів, — зазначив Віктор Ляшко.

Нагадаємо, в Україні на понад 62 тисячі щеплень від COVID-19 було зафіксовано 361 незначну побічну реакцію, з них 2 випадки потребували нагляду лікарів.