В Україні на понад 62 тисячі щеплень від COVID-19 було зафіксовано 361 незначну побічну реакцію, з них 2 випадки потребували нагляду лікарів.
Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, пише Укрінформ.
“На більш ніж 62 тисячі вакцинацій у нас всього була зареєстрована 361 побічна реакція – 0,5%. З яких тільки дві реакції потребували нагляду лікарів. В одному випадку це був початок анафілактичного шоку, алергічна реакція. І в одному випадку було підвищення температури протягом 2 діб, і лікарі вирішили, що треба спостерігати за цією людиною.
Такі реакції можуть бути на будь-яку вакцину, це імунобіологічний препарат, тому в людини, якій притаманні алергічні реакції, таке може бути. 0,5% – це дуже мала кількість”, – зазначив Степанов.
За його словами, власне півгодинне спостереження за пацієнтом після вакцинації необхідне саме для того, щоб вчасно виявити розвиток алергії.
Читайте також: Степанов про якість Covishield: «Я вакцинував батьків, які ще докази треба»
“30 хвилин людина перебуває під наглядом. Тому що реакція негайного типу проявляється протягом 20-30 хвилин. Далі вже такої реакції не буде. Але таку реакцію дуже швидко купірують медичні працівники”, – пояснив міністр.
Він додав, що решта реакцій, які були зафіксовані у щеплених від COVID-19 осіб, незначні. Це або підвищення температури, або головний біль, або почервоніння у місці введення вакцини.
Нагадаємо, що у Франції, Італії, Німеччині, Нідерландах та інших країнах світу призупиняють використання вакцини проти COVID-19 AstraZeneca.
Також повідомлялось, що Україна планує видавати міжнародні сертифікати про вакцинації проти коронавірусу. Ніяких інших “імунних паспортів” Україна вводити не планує.




