Фото: Максим Степанов / Facebook

МОЗ запланував наступного року не менш як 250 операцій з трансплантації

У 2020 році в пілотному проєкті розвитку трансплантації в Україні взяли участь 38 медичних закладів, 6 з яких проводять трансплантацію кісткового мозку.

Про це на брифінгу з нагоди підписання Меморандуму з громадськими організаціями щодо розвитку трансплантації кісткового мозку, сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає Укрінформ.

“Якщо в цьому році у нас було передбачено на пілотний проєкт 112 млн грн, то на наступному році ця сума вже більш як 500 млн грн. і впевнені, що ми трансплантацію суттєво збільшимо. Мета, яку ми поставили, наприклад, по органній трансплантації – серця, печінки, нирок – в наступному році, щоб це було не менше 250”, – сказав Степанов.

Він нагадав, що у 2020 році в пілотному проєкті розвитку трансплантації в Україні взяли участь 38 медичних закладів, 6 з яких проводять трансплантацію кісткового мозку.

Читайте також: У Львові успішно провели четверту операцію з трансплантації серця

Упродовж 2020 року було проведено 9 трансплантацій серця, 20 трансплантацій печінки, 94 – нирки та 204 трансплантації кісткового мозку, з них 4 – від неродинного донора. Для порівняння, в 2019 році було проведено 78 трансплантацій органів: 71 нирка, 6 печінки, 1 серця, та 150 трансплантацій кісткового мозку.

Нагадаємо, що у Львові провели унікальну операцію, під час якої 45-річний пацієнт отримав відразу два нові органи – підшлункову залозу і нирку. Однак його організм не витримав унікальної операції.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram