МОЗ планує проводити ревакцинацію через рік

Міністерство охорони здоров’я передбачає проведення додаткової вакцинації від COVID-19 через рік після основного курсу.

Про це заявив головний санлікар Ігор Кузін, повідомляє МОЗ у Телеграмі.

За словами Кузіна, з приводу ревакцинації від COVID-19 точиться чимало дискусій, і немає достовірних статей в наукових журналах і офіційних позицій міжнародних організацій, що бустерна доза вакцини рекомендована або обов’язкова, є лише заяви деяких фармкомпаній, що ревакцинація викликає більшу імунну відповідь.

Тобто ми поки не робимо бустерну дозу. Зараз наша основна стратегія – це ревакцинація через рік, – заявив Кузін.

Читайте також: У Миколаєві почали вакцинувати дітей

За його прогнозом, нові дані про ефективність бустерної дози з’являться наприкінці вересня.

Також Кузін зазначив, що під час ревакцинації вакцину можна буде змінювати, але рекомендацій ще немає.

Нагадаємо, Україна веде переговори щодо нових поставок вакцини Moderna. Поки ж її залишки на складах залишать для тих, хто отримав лише перше щеплення цього препарату.