МОЗ готує експеримент щодо лікування хворих на COVID-19

МОЗ планує експериментальний проект зі збору гіперімунної плазми для лікування коронавірусу.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів, що відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабміну напередодні, про що повідомляють Aspekty.

“Ми прийняли важливу постанову про початок впровадження пілотного експериментального проекту із збору гіперімунної плазм – далі з цього буде виготовлятись імуноглобулін”.

Степанов пояснив, що гіперімунна плазма — це плазма від людей, які вже перехворіли на COVID-19, вона містить антитіла.

Читайте також: Миколаївський реаніматолог з міськлікарні № 1 просить закупити кисневі маски

“Зараз у багатьох провідних країнах світу відбуваються клінічні випробування саме щодо імуноглобуліну, який виготовлений з такої плазми. Ми теж починаємо цей процес. Спочатку нам треба зібрати плазму і потім передати на виготовлення цього імуноглобуліну, щоб потім вже в рамках клінічних випробувань почати його використовувати на території України”, – розповів Степанов.

За його словами, імуноглобулін, який вже пройшов клінічні випробування в Україні, тобто використовувався для лікування хворих на COVID-19 показав “непогані результати”.

“Плануємо його внести в протокол лікування коронавірусної хвороби. Звичайно, якщо вирішать наші лікарі, які входять в цю комісію. Попередньо, переговоривши з ними, – у них є така думка, щоб внести його саме в протокол”, – сказав міністр, зазначивши, що, як очікується, це дасть велику користь і більший ефект при лікуванні коронавірусної хвороби.

Нагадаємо, що в Україні з метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 готуються ввести дистанційне навчання у вищих навчальних закладах, осінні канікули в школах розпочнуться раніше.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram