Фото: Тарас Кремінь / Facebook

Мовний омбудсмен закликав РНБО звернути увагу на ряд ТВ-каналів

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь пропонує РНБО розглянути питання щодо санкцій проти кількох провідних телеканалів України.

Про це Тарас Кремінь написав на своїй сторінці у Facebook у четвер, 16 вересня.

Рівно 2 місяці тому – 16 липня 2021 – набули чинності норми закону України Про забезпечення функціонування української мови як державної, що стосуються сфери культури…За цей час на нашу адресу надійшло понад 80 звернень громадян про можливе недотримання мовного законодавства 25-и телеканалами, – повідомив мовний омбудсмен.

Читайте також: Мовний обмудсмен Кремінь відреагував на ідею Данілова про перехід України на латиницю

Кремінь уточнив, що було розпочато п’ять заходів контролю щодо застосуванням державної мови на каналах: «1+1», «Інтер», «ICTV», «МЕГА», «Україна».

Численні матеріали, що підтверджують нахабне і систематичне порушення згаданими телевізійними каналами мовного закону, є підставою для розгляду цього питання на окремому засіданні РНБО і можливого застосування санкцій, – написав омбудсмен.

Нагадаємо, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь нагадав про використання державної мови в сфері туристичного та екскурсійного обслуговування. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram