Інклюзивна освіта. Фото: НУШ

МОН рекомендує переглянути всі індивідуальні програми розвитку дошкільнят з ООП

Міністерство освіти та науки рекомендує садочкам з 1 лютого 2022 року переглянути всі індивідуальні програми розвитку дошкільнят з особливими освітніми потребами.

Про це МОН зазначило у листі про визначення рівня підтримки в дітей з ООП, які здобувають дошкільну освіту в інклюзивних групах, пише 24 Канал.

Переглянути індивідуальні програми розвитку необхідно через набуття чинності змін до постанов уряду, що регулюють організацію інклюзивного навчання (постанова від 21 липня 2021 року).

Читайте також: У Миколаєві коштом Громадського бюджету відкрили інклюзивний бібліотечний центр для дітей

Також МОН у листі зазначає, що висновки про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, видані до 1 січня 2021 року, є чинними до закінчення строку їх дії або до видачі нового висновку ІРЦ.

Зміни щодо навчання дітей з ООП у 2022

Міносвіти опублікувало методичні рекомендації для встановлення категорій особливих освітніх потреб та визначення рівня підтримки в освітньому процесі.

Нововведення посилюють співпрацю між закладами освіти та інклюзивно-ресурсними центрами (ІРЦ). Так, школи отримуватимуть більше підтримки й допомоги під час навчання дітей з ООП.

Читайте також: У школах починає діяти порядок організації інклюзивного навчання

Відтепер створення інклюзивних класів та розподіл освітньої субвенції здійснюватиметься за рівнями надання підтримки:

  • Підтримка першого рівня надається насамперед учням, у яких виникають труднощі під час навчання, але яким не потрібен інклюзивний клас.
  • Другий, третій та вищі рівні підтримки зазначають у висновку ІРЦ.

З 2022 року буде проводитися комплексна психолого-педагогічна оцінка на базі школи. Це дасть змогу фахівцям працювати з дитиною у звичному їй середовищі. Також їхня участь – обов’язкова в складі команд супроводу дітей з ООП.

Читайте також: Китай надасть Україні 37 стипендій для навчання за різними освітніми рівнями

Також школи, у яких навчаються діти з ООП в інклюзивних класах одного або різних років навчання, можуть створювати інклюзивні міжкласні групи для вивчення предметів, модифікованих з урахуванням ООП учнів.

Для визначення рівнів підтримки в школі директор має:

  • Створити команди супроводу для всіх дітей, які потребують підтримки.
  • Скласти розклад засідань команд супроводу, передбачивши участь фахівців ІРЦ.
  • Оформити протокол із визначенням рівня підтримки для кожного учня.
  • Узагальнити інформацію про рівні підтримки для всіх учнів з ООП.
  • Поінформувати батьків учнів з ООП про необхідність проходження комплексної оцінки в ІРЦ, якщо дитина навчається за висновком ПМПК.
​Рівні надання підтримки
Рівні надання підтримки / Інфографіка ДСЯО

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський обіцяв, що всіх українських вчителів забезпечать новими ноутбуками. До 2023 року кожен вчитель матиме власну техніку.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram