МКП «Миколаївводоканал»: як працює підприємство, що забезпечує водою півмільйонне місто

Міське комунальне підприємство «Миколаївводоканал» працює для міста з 1906 року. Колектив підприємства налічує 1300 співробітників.

Підприємство забезпечує питною водою та очищує стічні води пів мільйонного міста. А це, крім житлових будинків, – 106 шкіл, 73 дитячі садки, 41 лікарня, 7 пожежних станцій, промислові підприємства.

Для того, щоб вода стала безпечною для споживача, вона має пройти декілька етапів очистки, а саме – фільтрування та знезараження  – іншими словами – хлорування.

Щодня фільтрувальна станція очищує близько 110 000 кубічних метри води. Спочатку вода потрапляє до резервуару, потім до відстійників та до фільтрів з кварцовим піском. Пісок дуже дрібний і добре поглинає сполуки заліза та марганцю. Щоб повністю завантажити фільтри необхідно 2 тисячі 500 тон піску. Потім воду хлорують і вона потрапляє у водопровідну мережу міста.

Дивіться також: ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” інформує

Миколаєвом від насосних станцій до споживачів вода проходить міською водопровідною мережею, а це 1196 кілометрів труб.

У місті є п’ять резервуарів чистої води. Найбільше води витрачається зранку, коли всі збираються на роботу, та увечері, коли всі повертаються додому, готують вечерю, миють посуд, перуть та приймають душ.

Стічні води не зникають, а потрапляють у каналізаційну мережу довжиною 721 кілометр та за допомогою 32 насосних станцій перекачуються через головний напірний колектор діаметром 1200 мм на очисні споруди каналізації.

У 2018 році було реконструйовано та модернізовано будівлю решіток очисних споруд, що значно покращило якість очищення стічних вод та полегшила роботу персоналу.

Черговим здобутком є будівництво найбільшого в Україні дюкеру через річку Південний Буг для забезпечення питною водою населення великого мікрорайону – Варваріки.

Нагадаємо, МКП «Миколаївводоканал» починає інформувати абонентів про заборгованість через смс-повідомлення. 

Раніше повідомлялось, Верховна Рада України підтримала ратифікацію міжнародної угоди на підтримку «Миколаївводоканала».

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram