Міськрада Миколаєва просить Кабмін пом’якшити карантин

Виконком Миколаївської міської ради вважає, що запроваджені Кабінетом Міністрів карантинні обмеження є такими, що порушують конституційні права громадян.

Про це йдеться в офіційному зверненні членів  виконавчого комітету Миколаївської міської ради.

Зазначається, що виконком Міськради просить Кабінет Міністрів скасувати додаткові карантинні обмеження під час локдауну.

Члени виконавчого комітету Миколаївської міської ради, висловлюють стурбованість з приводу запровадження локдауну в період з 8 по 25 січня 2021 року. Також ми просимо скасувати пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, – йдеться у зверненні.

Міськвиконком підтримує представників малого та середнього бізнесу та вважає, що запроваджені Кабінетом Міністрів заходи є такими, що порушують конституційні права громадян.

Читайте також: Ковзанки можуть працювати, але без ярмарки – голова Миколаївської ОДА

Крім того, у пункті 3.2 рішення Конституційного Суду України від 28.08.2020 №10-р/2020 зазначено, що згідно зі статтею 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України; в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень; не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені статтями 24, 25, 27, 28, 29, 40, 47, 51, 52, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 Конституції України, – наголосили у зверненні.

Відповідне рішення прийнято з метою безпечного функціонування міста, економічної підтримки малого та середнього бізнесу, зменшення соціальної напруженості та враховуючи звернення Громадського Руху “300 Миколаївців”.

Нагадаємо, у неділю, 10 січня, на Соборній площі люди вийшли на пікет проти підвищення тарифів на комунальні послуги. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram