Міська дитяча стоматологічна поліклініка отримала сучасні установки та обладнання у стерилізаційну кімнату

Міська дитяча стоматологія отримала сучасні установки та обладнання у стерилізаційну кімнату. Тепер лікарі можуть заспокоїти дитину завдяки установкам у вигляді краба та равлика.

Про це йдеться у сюжеті кореспондентки телекомпанії «МАРТ».

Дитяча стоматологія протягом місяця приймає від 3,5 до 5 тисяч маленьких пацієнтів. За словами начальниці управління охорони здоров’я Ірини Шамрай, протягом 11 місяців 2021 року тут вилікували 35 тисяч 800 діток. Частину обладнання на суму понад 3 мільйони гривень придбали завдяки субвенції з державного бюджету. Кошти виділили завдяки підтримці народного депутата України Ігора Копитіна.

Ми зі свого боку будемо надалі продовжувати допомагати. Ми гадаємо, що наступними обʼєктами будуть поліклініка на Адміральській, потім сімейна амбулаторія на Шкільній, – заявив Ігор Копитін.

За кошти міського бюджету цього року для поліклініки придбали дві стоматологічні установки, новий рентген апарат та паровий стерилізатор. За словами директорки закладу Юлії Гончарової, усі стоматологічні установки оснащені за новітніми протоколами відповідно до стандартів. 

Ми зробили основний акцент саме на стерильність та безпеку пацієнтів, які приходять до нас. Це дві термопакувальні машини для того, щоб все було запаковано стерильно, – пояснила директорка закладу.

Для обробки інструментів лікарня отримала 3 автоклава, 2 апарати для пакування та 4 аквадистилятора. Тепер кожний набір інструментів індивідуально запаковується у крафт-пакети. Окрім цього, незабаром у закладі з’явиться діодний лазер для хірургічного втручання. А оскільки реакція на анестезію у дітей може бути різною, закупили також 2 дефібрилятори з функцією синхронізації. 

Вони розмовляють українською та повністю покроково поясняють, що та як треба робити. В нас вже був інструктаж, всіх наших лікарів навчили, як цим треба користуватися, якщо буде така ситуація, – додала Ірина Гончарова.

Перший заступник міського голови Віталій Луков звернув увагу на те, що дитячі стоматологи отримують такі заробітні плати, які не стимулюють працювати у комунальній клініці, а змушують шукати варіанти роботи у приватних. 

На жаль, у переліку послуг, які оплачує НСЗУ, стоматологія загалом поступово виходить зі стратегічного напрямку підтримки. Туди ж чомусь потрапила і дитяча. Тому це вже питання громад – визначатися, щоб профілактичний огляд та старт дитини у доросле життя повинен бути під контролем професійних лікарів, – розповів Віталій Луков.

Директорка закладу каже, нове обладнання стимулює молодих спеціалістів працювати у поліклініці, розвиватися у цій сфері та шукати індивідуальний підхід до кожного маленького пацієнта.

Нагадаємо, що 10 грудня стало відомо, що Миколаївський глиноземний завод за наступні півроку додатково інвестує 23 мільйони гривень у проект «Здорова нація».

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram