Телебачення. Фото - Укрінформ

Місія ООН зробила заяву щодо закриття 112, NewsOne та ZIK

Управління ООН з прав людини занепокоєне тим, що закриття мовлення низки телеканалів “негативно вплине на вираження свободи слова в Україні”.

Як передає Укрінформ, відповідну заяву розміщено у Facebook Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

“2 лютого Президент України підписав рішення Ради національної безпеки і оборони України №43/2021, що запроваджує персональні санкції проти власника трьох телеканалів. Рішення призвело до негайного анулювання ліцензій на мовлення цих каналів та припинення їх мовлення. Управління ООН з прав людини занепокоєне тим, що це матиме вплив на свободу вираження поглядів в Україні. Держави зобов’язані поважати, захищати та забезпечувати право на свободу вираження поглядів, включаючи право шукати, одержувати та поширювати різноманітну інформацію та ідеї”, – йдеться в заяві.

В місії наголосили, що проводять наразі оцінку того, “чи відповідає зазначене рішення міжнародному праву прав людини”.

Читайте також: Президент Зеленський записав відеозвернення щодо рішення про закриття каналів Медведчука

Основні попередні занепокоєння Управління ООН з прав людини стосувалися необхідності та пропорційності обмежень свободи вираження поглядів в Україні.

“Визнаючи протидію дезінформації правомірною діяльністю держав, важливо знайти збалансований підхід, щоб уникнути непропорційних обмежень права на свободу вираження поглядів. Ми надамо результати аналізу рішення відповідним зацікавленим сторонам”, – зазначають в Моніторинговій місії ООН.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 2 лютого 2021 року про застосування санкцій проти нардепа Тараса Козака та телеканалів кума Путіна Віктора Медведчука – “112 Україна”, NewsOne, ZIK.

Як відомо, у фракції «Опозиційна платформа – За життя» заявили, що ініціюють процедуру імпічменту президента Володимира Зеленського.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram