Медперсонал “ковідного” відділення лікарні № 3 вийшов на мітинг, люди вважають, що їм недоплатили

У Миколаєві 1 березня від ранку на мітинг вийшов медичний персонал «ковідного» відділення третьої міської лікарні. Люди кажуть, за минулий місяць недоотримали надбавку за роботу з хворими на коронавірус.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

Третя міська лікарня, більш відома як Дубки, в режимі “ковідного” госпіталю працює з вересня минулого року. Про це розповів лікар-анестезіолог Олександр Сукачов. Весь цей час так звану «ковідну» доплату в розмірі 300% отримували без збоїв. Однак за лютий працівникам лікарні нарахували тільки 200%.

На наше запитання, чому так сталось, чому інші міські лікарні, які фінансуються також як і наша лікарня, яка надає допомогу ковідним хворим, отримали в цьому місяці заробітну плату в повному обсязі. Це п’ята міська лікарня і перша лікарня міста Миколаєва. Ми з колегами зв’язалися, вони отримали всі гроші. Нам сказали, що всі гроші він (директор лікарні – ред.) хоче залучити для покращення матеріально-технічної бази лікарні і на закупку медикаментів”, – розповів Олександр Сукачов.

Чоловік каже, кожен лікар недоотримав близько 8-10 тисяч гривень, що стосується молодшого медичного персоналу там ідеться про дещо менші суми. На зустріч з колективом приїхала начальник управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай. Чиновниця каже, в даний час зарплату лікарям платить виключно Національна служба здоров’я України за кожен пролікований випадок.

Згідно Постанови КабМіну, якою всі ми користуємось, є перелік професій, яким необхідна доплата у зв’язку з ковідом і за перелік цих професій ми, на жаль, вийти не можемо ніяким чином. А по-друге, це кількість наданих послуг. Більше тих послуг, які ви пролікували і ввели в єдину електронну базу даних вам ніхто не заплатить”, – пояснила Ірина Шамрай.

За словами чиновниці, у зв’язку з локдауном, завдяки якому значно зменшилась кількість пацієнтів з ковідом, відповідно стали надходити менші суми від НСЗУ. До того ж, каже начальниця управління охорони здоров’я, третя лікарня заключила найменшу кількість пакетів з Національною службою здоров’я України, якщо порівнювати з іншими міськими лікарнями. Це також відображається на матеріальному стані медичного персоналу.

Якщо міська лікарня № 5, і в мене є роздруківка з сайту НСЗУ, заключила 18 пакетів, ЛШМД – 9, то у вас тільки 7. Із цих семи – а ЛШМД ковід не лікувала – із цих семи заключених пакетів у вас два пакети “ковідні”. Якби на сьогодні стояло питання, не було ковіду і ви просто надавали допомогу пацієнтам, то, на жаль, ваш заклад заробітну плату отримував би в мізерній кількості. Я навіть не знаю, яка б ситуація вас чекала”, – розповіла Шамрай.

Також вона повідомила, що з 1-го березня у закладі працюватиме спеціальна комісія, що перевірить всі нарахування по заробітній платі, яку отримували працівники з вересня минулого року. Ірина Шамрай пообіцяла, якщо комісія з’ясує, що комусь недорахували заробітну плату, то її обов’язково виплатять. Перші результати роботи комісії стануть відомі у середу 3-го березня.

Раніше повідомлялось, що в Миколаєві на базі лікарні № 1 відкрилось відділення інтенсивного лікування хворих з інфарктами та інсультами.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram