Максим Степанов відповів на критику щодо «заборонених товарів» у супермаркетах

Під час посилених карантинних заходів по Україні з 8 по 24 січня в приміщеннях магазинів і супермаркетів заборонено продавати ряд товарів, щоб зменшити скупчення людей.

Про це сказав міністр охорони здоров’я України Максим Степанов на брифінгу в суботу, передає УНН.

Вчора мережа гуділа публікаціями щодо продажу певних категорій товарів, заборонених до реалізації на період посилених карантинних заходів. Деякі з трактувань доходили до відвертого абсурду. Щоб було зрозуміліше, розповім на прикладах, які наводилися в мережі. По-перше: ні, COVID-19 не поширюється активніше на іграшках, шкарпетках або батарейках, в порівнянні з кормами тварин або насінням. Логіка тут зовсім в іншому, і вона абсолютно очевидна та ґрунтується на законах епідеміології, – сказав Максим Степанов.

Як приклад він назвав супермаркет, де є товари на будь-який смак і будь-яку потребу та є 100 чоловік, яким потрібно придбати різні товари. За його словами, з цієї сотні, наприклад, 20 чоловік підуть в супермаркет, щоб купити їжу, ще 20 підуть, щоб придбати засоби гігієни. Наступні 20 підуть в супермаркет, щоб купити новий посуд або якісь прилади з побутової техніки. Інші – щоб придбати одяг, батарейки, шкарпетки, зазначив міністр.

Якщо ми забороняємо реалізацію певних товарів в приміщенні магазину, то люди, яким він необхідний, замовляють його через інтернет-магазин і не будуть контактувати з іншими, наражаючись на небезпеку заразитися COVID-19. Тобто з 100 чоловік, які могли б бути на території супермаркету і контактувати між собою, в супермаркеті буде тільки 40. Імовірність того, що вони інфікуються або інфікують оточуючих, зменшується просто в рази. Думаю, це зрозумілий приклад, – пояснив він.

Фото: Високий Замок

Додамо, в соцмережах піднялася хвиля критики з приводу обмежень на продаж деяких товарів в супермаркетах в рамках жорсткого карантину з 8 по 24 січня – зокрема, щодо шкарпеток і панчох, канцелярії та побутової хімії.

Нагадаємо, раніше Міністерство охорони здоров’я ініціювало зміни до переліку товарів, що підпадають під обмеження на продаж при введенні жорстких карантинних обмежень з 8 по 24 січня.

Під час «локдауна» заборонена діяльність в сфері торговельного та побутового обслуговування населення, крім: торгівлі виключно товарами, що відносяться до продуктів харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, побутової хімії, засобів зв’язку, друкованих засобів масової інформації, ветеринарними препаратами , кормами, насінням, засобами захисту рослин, на торгових площах, не менше 60 відсотків яких призначені для торгівлі такими товарами.

Раніше повідомлялось, міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що найближчим тижнем будуть укладені договори на поставку вакцин від коронавірусу з “іншими виробниками”, окрім Sinovac Biotech.

Як відомо, Україна може безкоштовно отримати додаткові 8 млн доз вакцини від коронавірусу в межах ініціативи COVAX на додачу до вже гарантованих восьми мільйонів. Таким чином, загальна кількість доз, що надаються, може сягнути 16 млн. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram