Лише 4,5% вакцинованих миколаївців захворіли на коронавірус, – Безносенко

В Україні вперше за три місяці виписок із лікарень більше, ніж госпіталізацій. Це є першим позитивним сигналом, що пік захворюваності на COVID-19 в Україні минає. Інформацію підтвердив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу. А от ситуація в Миколаївській області продовжує залишатися складною.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

За останній тиждень кількість госпіталізацій до «ковідних» лікарень зменшилася на 13%. У середньому ушпиталюють в медзаклади на 7% менше пацієнтів, ніж виписують. Такі дані у понеділок, 15 листопада, озвучили в Міністерстві охорони здоров’я.

А от у Миколаївській облдержадміністації кажуть, COVID-19 в регіоні, на жаль, не відступає. Якщо рівень захворюваності й надалі буде зростати, на область чекає повний локдаун.

Нам потрібно робити все можливе, щоб виконувати норми «червоної» зони, інакше ми потрапимо у глибокий локдаун: замре економіка, стане транспорт і буде дуже важка ситуація. Ми не повинні цього допустити, – прокоментував заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації з питань медицини Юрій Гранатуров.

Поки всі магазини та установи відкриті, підприємців ретельно перевіряють на дотримання карантинних вимог «червоної» зони. І якщо перед правоохоронцями та представниками Держпродспоживслужби всі «чисті», звичайних відвідувачів бізнес часто ігнорує і навіть не перевіряє COVID-сертифікати.

У жодному магазині, в які я заходив на вихідних, у мене не перевіряли наявність COVID-сертифікату. Був я у трьох закладах. Велика кількість людей без масок заходить, з ними не може впоратися персонал. Деякі працівники носять маски на підборідді. Це профанація, цього не має бути, – каже Юрій Гранатуров.

Таке ставлення до вимог пандемії змушує керівництво області посилювати рейди та робити їх жорсткішими. Наголошують і на важливості вакцинації, бо нині це єдиний спосіб захистити себе від коронавірусної інфекції.

Шановні миколаївці, які щеплені однією дозою і вже давно повинні були отримати другу, йдіть скоріше в пункти вакцинації. Одне щеплення не має сенсу, йдіть і вакцинуйтеся вдруге, – звернувся до жителів міста й області заступник голови Миколаївської облдержадміністрації.

Наразі трохи більше одного відсотка від загальної кількості щеплених відчули побічні дії препарату, яким імунізувалися, наприклад спостерігали значне підвищення температури тіла, слабкість, набряк або почервоніння в місці ін’єкції. Захворіли на коронавірус після щеплення – 4,5% пацієнтів, середній показник по Україні – 6,3%.

Шукаємо всі шляхи для того, щоб збільшити кількість вакцинованих. Ми звернулися до приватних клінік, дві з яких вже починають співпрацювати з нами. Це медичні центри «Інститут здоров’я сім’ї» та «Авіценна Медікал». Тут можна буде безоплатно зробити щеплення вакцинами Pfizer, Coronavac, Moderna та AstraZeneca. Якщо є медичні центри, які хочуть провакцинувати своїх пацієнтів, можете звертатися до нас і ми надамо мобільну бригаду для вакцинації, – повідомив начальник обласного управління охорони здоров’я Максим Безносенко.

З середи у цих двох приватних лікарнях безкоштовно вакцинуватися зможе кожен охочий. В обласному управлінні охорони здоров’я зазначають, у вихідні щепитися в масових центрах вакцинації або в лікарнях можна фактично без черг.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський анонсував виплату по тисячі гривень за вакцинацію від коронавірусу.

Раніше повідомлялося, у «Дії» з’явився COVID-сертифікат для тих, хто перехворів на коронавірус.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram