Китай планує в грудні запустити панорамний космічний телескоп

Китай планує запустити космічний телескоп для спостереження за електромагнітними аналогами гравітаційних хвиль в грудні цього року.

Про це повідомив Національний центр космічних наук при Академії наук Китаю, передає видання Сіньхуа.

Панорамний телескоп для спостереження за електромагнітними аналогами гравітаційних хвиль або GECAM буде запущений з космодрому Січан в провінції Сичуань на південному заході Китаю.

Місія GECAM складається з двох невеликих супутників. Її метою буде зондування електромагнітних аналогів гравітаційних хвиль, високоенергетичних випромінювань від швидких радіосплесків, а також різних гамма-сплесків і спалахів магнетарів.

GECAM покликаний допомогти вченим розгадати таємниці компактних об’єктів, таких як нейтронні зірки і чорні діри, а також таємниці їх злиття.

Даний космічний телескоп стане важливою частиною мережі наукових супутників для космічних досліджень Китаю. За повідомленням АНК, в найближчі три-чотири роки країна планує запустити ще більше таких супутників.

Нагадаємо, у Кореї випробували повітряне таксі. Випробування проводилися без пасажирів, до салону завантажили 70-кілограмовий мішок рису.

Як відомо, у Швейцарії група вчених-дослідників знайшла спосіб виробляти електрику за допомогою зносостійких полімерів, що наносяться на одяг.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram