Фото: з відкритих джерел

Комунальників, медиків та чиновників відсторонять від роботи, якщо вони не вакцинуються до лютого, – МОЗ

Міністерство охорони здоров’я актуалізувало перелік професій, представники яких повинні щепитися від COVID-19. Наказ набув чинності 1 січня, нагадали в пресслужбі МОЗ.

У міністерстві повідомили, що наказ передбачає обов’язкову вакцинацію для співробітників органів місцевого самоврядування, державних та комунальних закладів охорони здоров’я і комунальних підприємств і установ.

Працівники цих установ, які не отримають принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19 до 31 січня, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Ця вимога не стосується людей, які мають абсолютні протипоказання до щеплень від коронавірусної хвороби та медичний висновок на підтвердження цього, – повідомляють у МОЗ.

Як заявив міністр Віктор Ляшко, попри те, що варіант «омікрон» викликає легший перебіг хвороби, ніж «дельта», зростання кількості хворих може створити «суттєве навантаження» на медичну систему.

«Саме тому в Україні і є необхідність розширення переліку професій, для яких вакцинація від COVID-19 є обов’язковою», – йдеться в його коментарі.

З 9 грудня набув чинності наказ МОЗ, який передбачав обов’язкову вакцинацію для освітян і працівників центральних і місцевих органів влади.

Від початку вакцинальної кампанії, за даними МОЗ, першу дозу отримали понад 14,8 мільйона людей, додаткову дозу – 6 669 людей, бустерну дозу – 28 085.

Нагадаємо, що в Україні планують організувати масову вакцинацію в селах.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram