Кому і де видають гуманітарну допомогу в Миколаєві. ВІДЕО

Щотижня у Миколаїв доставляють гуманітарну допомогу з різних областей України та з-за кордону. Попри це багато жителів міста скаржаться, що не можуть отримати гуманітарку або не знають, куди звертатися. Телеканал «МАРТ» спробував розібратися, кому першочергово видають допомогу і де саме.


Перш за все місто має забезпечити соціально незахищені верстви населення. До цієї категорії належать пенсіонери, люди з інвалідністю, багатодітні та малозабезпечені сім’ї, одним словом, ті, хто і до початку війни отримував допомогу від держави. На гуманітарку можуть розраховувати і переселенці, які евакуювалися на безпечніші території.

Люди з інвалідністю першої та другої групи, одинокі люди похилого віку, лежачі отримують гуманітарну допомогу від соціального захисту за місцем проживання. Щодо пенсіонерів, то їм гуманітарку теж видають, але ця категорія населення не підпадає під обов’язкове забезпечення продуктовими наборами. Тому вони і стоять, на жаль, в чергах за хлібом і консервами від ООН. Ми не маємо настільки великого ресурсу, аби кожному гарантовано надати допомогу, – пояснив перший заступник міського голови Віталій Луков.

Нині соціально вразливі категорії населення можуть отримати продукти харчування та речі в органах соцзахисту. Родинам з дітьми радять звернутися в Миколаївський міський центр соціальних служб. З їжею, ліками та засобами особистої гігієни допоможе громадська організація «МрійДій». Адреси пунктів гумштабів дивіться тут.

Звісно, це далеко не весь список. Допомогу надає і Червоний хрест та купа інших організацій, потрібно лише трохи пошукати. Миколаївці, які вже зверталися до волонтерів за гуманітаркою розповідають, доводиться і в черзі постояти, і у знайомих запитати, куди саме можна звернутися. Та попри це за продукти вдячні.

Сьогодні отримала пайок від волонтерів. Картошку дали, цибульку. М’ясного нічого немає, але задоволена і цим, – розповіла місцева жителька Тетяна Семенівна.

З понеділка видачу гуманітарної допомоги фіксуватимуть, запрацюють реєстри.

Зараз ми намагаємося звести дані і персоніфікувати людей, які отримують гуманітарну допомогу. І ми, і містянин бачитиме, скільки пайків і де саме він отримав. Всю допомогу, яка йде офіційно від органів влади, ми будемо фіксувати. Після того, як буде реєстр, вже не зможуть миколаївці щодня приходити і брати консерви та хліб, а потім віддавати ці продукти комусь. Брати гуманітарку можна буде раз на три дні. Таким чином ми дамо змогу отримати допомогу іншим людям, які з певних причин її ще не брали, – сказав Віталій Луков.

Це дозволить контролювати видачу гуманітарної допомоги і відслідковувати, скільки пайків отримала людина. Продукти видаватимуть особисто в руки. Це має унеможливити випадки, коли хтось отримує гуманітарку десять разів, а хтось – жодного.

Нагадаємо, у міській лікарні №1 встановили систему очищення води.

Раніше повідомлялось, на Миколаївщині запрацювали мобільні амбулаторії Червоного Хреста.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram