Компенсація за генератори для ОСББ і доля фракцій заборонених партій: головне з сесії міської ради від 27 грудня

Миколаївська міська рада затвердила програму, згідно з якою ОСББ зможуть отримати компенсацію до 50% за придбані генератори. Таке рішення ухвалили сьогодні під час засідання сесії.

Подробиці дивіться у сюжеті.

У вівторок, 27 грудня, Миколаївська міська рада провела чергове засідання сесії в режимі відеоконференції. На неї винесли бюджетні та поточні питання. Загалом на пленарне засідання зареєструвався 41 депутат.

Під час сесії депутати затвердили програму, згідно з якою ОСББ можуть отримати компенсацію до 50% за придбані генератори, але не більш ніж 30 тисяч гривень. У ході обговорення проєкту програми депутат Максим Коваленко запропонував внести поправку, аби компенсація надавалась за генератори, придбані з 1 червня 2022 року, а не після старту опалювального сезону.

Той відсоток ОСББ, що закупили з червня (електрогенератори — ред.) — він мізерний, тому що люди підлаштовувалися під реалії та закуповували вже, коли ми отримали віялові відключення і взагалі відключення електрики по місту. Але є ОСББ, які раніше запаслися цими генераторами і, я вважаю, ми маємо допомогти цим ОСББ, — аргументував пропозицію Максим Коваленко.

У результаті голосування 38 депутатів проголосували «за». Програма почне працювати з 15 січня 2023 року. Заявки на компенсацію мають подавати ОСББ або керуючі компанії.

Також під час пленарного засідання міська рада не підтримала зміни до регламенту, які передбачають розпуск фракцій після заборони політичної партії. Напередодні депутатка Олена Кісельова запропонувала зафіксувати розпуск фракцій заборонених партій. Проти такої ініціативи виступив депутат Євгеній Павлович, який вважає, що депутати мають виконати рішення суду і самостійно заявити про саморозпуск. 

Ми чітко знаємо, що робити. Депутати виконують вимоги законодавства, рішення суду і самостійно несуть політичну відповідальність. Якщо ми кажемо про фракцію ОПЗЖ у Миколаївській міськраді, то я не бачу жодним чином моральної відповідальності, політичної і тим більше юридичної відповідальності. Є чітка процедура, яка визначена законом. Якщо депутати фракції ОПЗЖ не бажають виконувати вимоги чинного законодавства, то це їх питання і їх відповідальність. І зараз покладати на нас, на всіх депутатів, відповідальність за бездіяльність щодо рішення суду — це є недоречним, недоцільним і протизаконним, — відзначив Євгеній Павлович.

Натомість депутатка Кісельова вважає, що найголовніше — припинити функціонування фракції ОПЗЖ у міськраді. Зі свого боку депутат Артем Ільюк, який раніше її очолював, зазначив, фракції не існує ще з моменту заборони партії.

У підсумку після тривалої дискусії депутатам міськради не вистачило голосів, аби ухвалити відповідні зміни. До речі, на сайті Миколаївської міської ради депутати, які раніше входили до складу фракції «ОПЗЖ», «Наш край» і «Партія Шарія» тепер вказані як позафракційні.

Нагадаємо, Миколаївська міська рада ухвалила бюджет міста на 2023 рік. Його називають фактично військовим, напрямки видатків жорстко визначаються чинним законодавством.

Як відомо, актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-Української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram