ФОТО: rada.gov.ua

Комітет свободи слова підтримав законопроєкт про збільшення штрафів за злочини проти журналістів

Комітет з питань свободи слова підтримав законопроєкт №3633, який передбачає внесення змін до Кримінального кодексу України та посилення кримінальної відповідальності за злочини проти журналістів. 

Комітет також запропонував головному Комітету – з питань правоохоронної діяльності – рекомендувати Верховній Раді прийняти проєкт закону за основу і в цілому, повідомила пресслужба Верховної Ради.

Так, законопроектом пропонується збільшити санкції у статті 171 Кримінального кодексу України. Також викласти в новій редакції частину четверту статті 3451 Кримінального кодексу України, якою передбачити кримінальну відповідальність за погрозу вбивством, насильством, знищенням чи пошкодженням майна журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї, умисне заподіяння таким особам побоїв, легких, середньої тяжкості або тяжких тілесних ушкоджень у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб або організованою групою у вигляді позбавлення волі на строк від семи до чотирнадцяти років.

Нагадаємо, в Україні з 1 липня набули чинності зміни до законодавства, які передбачають кримінальну відповідальність за кермування в стані алкогольного сп’яніння.

Раніше повідомлялось, видавництво “Основи” з нагоди Дня конституції презентувало книгу, яка має пояснити основний закон дітям.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram