В Україні вступила в силу кримінальна відповідальність за кермування напідпитку

В Україні з 1 липня набули чинності зміни до законодавства, які передбачають кримінальну відповідальність за кермування в стані алкогольного сп’яніння. Раніше це вважалося адміністративним правопорушенням.

Законопроєкт № 2617-VIII був прийнятий парламентом минулого скликання восени 2018 і повинен був вступити в силу з 1 січня 2020 року, але парламент відклав це на півроку, пише “Новое время”.

Документ включає в Кримінальний кодекс ст. 286-1, згідно з якою керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного, іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, карається штрафом від 1 000 до 2 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 000 – 34 000 гривень) з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 3 років.

Таке ж повторне правопорушення призведе до штрафу в 51 000 гривен з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 2 до 3 років.

Крім цього, кримінальна відповідальність буде наступати і у випадках допуску за кермо п’яного водія, відмови водієм пройти медогляд на ступінь сп’яніння, вживання алкоголю водієм після ДТП, зупинки поліцією і до медогляду – щоб виключити випадки, коли водії таким чином намагалися уникнути відповідальності. Всі ці порушення тепер вважаються кримінальним проступком.

Нагадаємо, що кожен п’ятий українець працює без трудової книжки.

Як раніше повідомлялось, паводки завдали шкоди Чернівцям на 21 мільйон гривень.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram