ФОТО: google.com/maps

Комітет Ради підтримав повернення селищу на Донеччині історичну назву – Нью-Йорк

На засіданні Комітету Верховної ради України  з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розглянули проєкт постанови про перейменування смт Новгородське (Донецька область) у смт Нью-Йорк.

Подання про перейменування подала Донецька обласна військово-цивільна адміністрація, пише Історична правда

На засіданні виступила представниця громади Новгородського Крістіна Шевченко. Вона зазначила, що селище було Нью-Йорком до 1951 року. Але радянська влада під час холодної війни вирішила перейменувати селище на Новгородське, оскільки воно “не дуже вже по-російськи і звучало” і було співзвучне з американським Нью-Йорком.

Після виступу Шевченко парламентарі провели голосування. “За” перейменування було 18 голосів, “проти” – 0.  Відтак, депутатам Верховної Ради рекомендували також підтримати перейменування.

Наступним кроком у перейменуванні є голосування у сесійній залі.

Нагадаємо, популяризація Миколаївщини та її культурно-туристичного потенціалу. Під таким гаслом розпочався проєкт «Британці, які розбудовували «український південь». Він спрямований на вшанування та відродження тих, хто розвивав Миколаївську область. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram