Комісія з питань ЖКГ заслухала звіт віце-мера Лазарєва по роботі департаменту енергоефективності за 2021 рік

Члени комісії з питань житлово-комунального господарства заслухали звіт віце-мера Миколаєва Дмитра Лазарєва. Посадовець розповів про реалізацію проєкта щодо переходу частини житлових будинків міста на індивідуальне опалення та в цілому про роботу департаменту енергетики у 2021 році.

Про це повідомляє телеканал «МАРТ».

Звітуючи про роботу департаменту енергоефективності заступник Миколаївського міського голови Дмитро Лазарєв зауважив, що фактично дане відомство відпрацювали лише чотири місяці у минулому році. Причиною тому стало коригування бюджету, який спрямували на його фінансування.

Загалом кошторис склав 88 мільйонів гривень, з яких 78 було освоєно. За ці кошти в основному проводилися будівельно-монтажні роботи на об’єктах соцсфери, а саме: в дитсадках №87, 111, 123, школах №42, 45, Миколаївському муніципальному колегіумі, Морському ліцеї та на інших об’єктах. У міській лікарні №1 було проведено заміну вікна у відділенні інтенсивної терапії і робота з цим об’єктом продовжується надалі.

Дмитро Лазарєв відзначив, що наразі департамент посилює увагу до об’єктів, які підпаюють під проєкт «Нефко». Як правило, це котельні, що опалюють багатоквартирні будинку і потребують оновлення.

Котельня на альтернативному паливі та дві газові котельні на території району, що розташований поряд з Херсонським шосе. Обсяг фінансування — 960 тисяч євро без ПДВ. Довгостроковий кредит з них складає 500 тисяч євро — це кредитний договір на дуже зручних відсоткових умовах, тому що жодний банк таких не дає. Це пов’язано з тим, що дана програма покликана знизити викиди СО2 (прим.ред. — вуглекислого газу). Тобто це кредит не для отримання прибутків, а заради допомоги екології міста, країни та Європи загалом, — розповів заступник міського голови.

За словами віце-мера в рамках проєкту було проведено реконструкцію котельні, приєднання її до загальної міської системи газопостачання і тепер лишилося тільки провести пускові роботи з подачі блакитного палива.

Було укладено договори на поставку ІТП (прим.ред. — індивідуальний тепловий пункт) у кількості 34 штуки. Тобто це 34 підвали, 34 під’їзди дому, які зараз під’єднанні до ІТП і можуть тепер самостійно регулювати температуру в своєму будинку, — пояснив Дмитро Лазарєв.

Не оминув увагу чиновник і результати діяльності робочої групи, котра займається переведенням близько сотні житлових будинків Миколаєва на альтернативне опалення. Дмитро Лазарєв визнає, серед раніше анонсованих 98 будівель виявилось декілька об’єктів, які не вдається швидко перевести на інше джерело опалення через особливості тепломереж міста і забюрократизованість всього процесу.

Зараз проводиться попереднє вивчення цих проблемних об’єктів, формується список таких будинків і можливість їх переведення на індивідуальне опалення. Бо є там технічні питання і юридичні моменти. Деякі будинки взагалі в аварійному стані, тому треба вивчати чи доцільно вкладати кошти в ці будинки або має бути якийсь аварійний фонд житла куди відселяти цих людей. Зараз виїжджаємо безпосередньо за адресами і проводимо спілкування з мешканцями будинків. Далі буду інформувати щодо стану цієї роботи, — підсумував віце-мер.

Члени комісії взяли до відома інформації, котру він надав. Депутат Максим Невінчаний повідомив, що наступне засідання робочої групи планує відвідати мер Миколаєва Олександр Сєнкевич і мешканці зазначених будинків, аби дійти спільної згоди і вже отримувати дозволи на відключення від наявних джерел опалення.

Нагадаємо, 15 листопада минулого року в Миколаївській мерії відбулося друге засідання робочої групи з питань переходу будинків на індивідуальне опалення. Члени групи визначилися із загальним переліком 98 об’єктів у Центральному, Заводському, Інгульському та Корабельному районах містах, які планують перевести на індивідуальне опалення.

Як відомо, у Миколаївській мерії розглянули можливість переходу багатоквартирних будинків на автономне опалення. До складу новоствореної робочої групи увійшли депутати міськради, представники виконавчої влади, керівники теплогенеруючих підприємств та експерти в галузі.

Також повідомлялося, в Миколаївській міськраді представили оновлену структуру Департаменту Енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій. Відтепер, як обіцяють чиновники, департамент працюватиме більш ефективно. Адже вдалось уникнути дублювання функцій та скоротити деякі підрозділи.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram