Коли краще отримати бустерну дозу COVID-вакцини – рекомендації МОЗ

Оптимальний термін ревакцинації, так званої бустерної дози, становить від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації.

Люди з ослабленим імунітетом, яким показана додаткова доза вакцини, можуть зробити бустерне щеплення через 3 місяці після проведення додаткового щеплення. Про повідомили у Міністерстві охорони здоров’я, пише Укрінформ.

Оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, якою вакциною щепилася людина.

Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини від COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу через 3 місяці після додаткової – оптимальний термін введення від 3 до 6 місяців.

Якщо з часу завершення повного курсу вакцинації від COVID-19 вже минуло пів року, ви можете отримати бустерну дозу в будь-якому пункті чи центрі вакцинації, – поінформували в МОЗ.

Введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 продемонструвало свою безпечність, додали в МОЗ.

Вона посилює імунну відповідь та ефективність проти різних актуальних варіантів коронавірусу SARS-CoV-2. На сьогодні дані свідчать, що ефективність вакцин у запобіганні симптоматичному перебігу COVID-19, зумовленому варіантом Омікрон, значно нижча порівняно з варіантом Дельта і швидко знижується з плином часу, особливо серед людей старшого віку.

Введення бустерної дози наближає ефективність вакцин до 90% у попередженні госпіталізації внаслідок захворювання на COVID-19, – повідомили у міністерстві.

Для проведення бустерної вакцинації перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

Читайте також: В Україні зареєстрували ще один препарат для лікування COVID-19

За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Нагадаємо, у МОЗ наголошують, що коронавірусна хвороба COVID-19 може мати різні симптоми, саме тому тест на COVID-19 варто робити за будь-яких ознак ГРВІ.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram