ФОТО: Херсонська обласна клінічна лікарня

Херсонські хірурги відкрили нові можливості у лікуванні гангрени у діабетиків

На базі відділення серцево-судинної хірургії Херсонської обласної клінічної лікарні вперше почали виконувати оперативні втручанння для відновлення кровотоку при діабетичному ураженні артерій гомілки. 

Про це повідомляє “Херсонська обласна клінічна лікарня” Херсонської обласної ради. 

Головна проблема цукрового діабету – це поступове звуження і надалі повне закриття артерії, що призводить до розвитку ішемії органу і його загибелі. Найчастіше при цукровому діабеті страждають артерії гомілки, які мають відносно невеликий діаметр і тому не можуть бути відновлені з використанням традиційних хірургічних методик. В результаті в більшості випадків це призводить до втрати кінцівки та інвалідності людини.

Дивіться також: Світлана Федорова про ситуацію з тестуванням працівників обласної інфекційної лікарні

Протягом останнього року співробітники відділення багато разів проходили стажування в провідних клініках України з приводу лікування цих важких поразок. Як результат, протягом березня і квітня на базі центру інтервенційної радіології розпочато виконання малоінвазивних втручань на артеріях гомілки з використанням сучасного рентгенологічного обладнання. Основні показання до цих операцій є гангрени ніг різного ступеня тяжкості у хворих з цукровим діабетом.

Протягом останніх двох місяців виконано 15 подібних операцій з позитивним результатом. 
Всім пацієнтам вдалося зберегти кінцівки.

Нагадаємо, 393 лікарні та пологових будинки уклали договір з Національною службою здоров’я на надання послуги «Медична допомога при пологах» та вже отримали аванс від НСЗУ. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram