Казахські меценати придбали і доставили у Миколаїв унікальну «Юрту незламності»

На Соборній площі у Миколаєві встановили «Юрту незламності». Проєкт покликаний не лише підкреслити багатовікову дружбу українського та казахського народів, а й продемонструвати підтримку українців з боку Республіки Казахстан.

На відкритті побували і наші кореспонденти, тож усі подробиці – у сюжеті.

Юрта — традиційне житло і культурне надбання казахського народу. Вони бувають різних розмірів, можуть вмістити до 60 людей і зроблені з екологічно чистої сировини — овечої вовни. Проєкт «Юрта незламності» — результат співпраці народного депутата Сергія Нагорняка, який очолює групу з міжпарламентських зв’язків із Республікою Казахстан у Верховній Раді та казахського бізнесмена і мецената Даулета Нуржанова.

Таку ініціативу підтримали й інші казахські благодійники. Миколаївсьуа Юрту незламності придбали і доставили за сприяння казахського мецената Айдоса Мукатаєва.

На сьогодні «Юрти незламності» вже функціонують в Бучі, Києві, Харкові, Львові, Одесі, Дніпрі. Вони обладнанні генератором і точкою доступу до інтернету Starlink. Також це культурний простір, де охочі можуть познайомитись з багатовічним надбанням Казахстану.

Поява «Юрти незламності» у Миколаєві має не лише символічний характер, а й практичний, оскільки демонструє свідому підтримку України з боку Казахстану, зазначив під час її відкриття начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім.

Вже у день відкриття до Юрти вишикувалася чимала кількість миколаївців, які хочуть познайомитися з казахською культурою, завітати до традиційного житла та скуштувати національних страв.

Юрту незламності звели на Верхньому Бамі, поряд з будівлею Миколаївської мерії. Тут вже відкрили двері для відвідувачів та готові зустрічі з казахськими стравами і гарячим чаєм.

Нагадаємо, наприкінці лютого мобільний оператор «Київстар» облаштував у Миколаєві «Простір тепла» з безкоштовним доступом до Wi-Fi, станціями для підзарядки гаджетів, зонами відпочинку та гарячими чаєм і кавою. Його створили за аналогією державних «Пунктів незламності» та розмістили у затишному купольному тенті.

Більше про актуальну інформацію щодо ситуацію в Україні та Миколаївській області може знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram