Карантин – це спосіб уникнути піку коронавірусу, – Олександр Сєнкевич

Посилаючись на висновки Всесвітньої організації охорони здоров’я, Миколаївський міський голова на телеканалі «МАРТ» у програмі «Діалог» розповів, є висока імовірність, що на коронавірус перехворіють усі, в тій або іншій формі. Тому що великий інкубаційний період і міграція людей світом сприяють поширенню хвороби.

“Можна представити, що люди, які приїхали з-за кордону, люди, які контактували з тими, хто був за кордоном, фактично вони вже серед нас, вони ходять серед нас, вони працюють поряд з нами, вони з нами знаходяться вдома і так далі. Що каже ВООЗ? Всі в світі цією хворобою перехворіють. У світі об’явлена пандемія,” – нагадав очільник Миколаєва.

Дивіться також: Звернення Олександра Сєнкевича щодо карантину та готовності міста до боротьби з коронавірусом

Щоб уберегти українців і миколаївців зокрема, в місті запроваджено безпрецедентні заходи, каже Олександр Сєнкевич. Тому що головна «зброя» коронавірусу – це масове враження величезної кількості людей одночасно. А карантин і різні обмежувальні заходи можуть цьому завадити.

“Це призводить до того, що кількість хворих одночасно є дуже високою і надкритичною. Це означає, що більшість людей, з цих хворих, вони перехворіють, пересидять вдома, у них буде симптоматичне лікування і вони нормально почуватимуться. Деякі з цих людей потребуватимуть терапії в лікарні, а деякі люди знаходитимуться в критичному стані і потребуватимуть реанімаційних заходів, вони потребуватимуть апарати штучної вентиляції легенів. Наша задача сьогодні не захиститися від вірусу, тобто все, що сьогодні робиться в Україні – це не захист від вірусу. Це можливість зробити отой графік експоненціальний на той, що буде з піком, але зі спадом,” – наголосив Олександр Сєнкевич.

Дивіться також: Як миколаївці ставляться до імовірної епідемії коронавірусу?

Миколаївський міський голова каже, саме пікові моменти захворювання на коронавірус призводять до великої кількості жертв хвороби. Щоб цього уникнути і введений карантин.

Також Олександр Сєнкевич нагадав, що для боротьби з хворобою і для захисту лікарів, котрі стоять на першій лінії опору вірусу, сесія міської ради виділила 60 мільйонів гривень.

Нагадаємо, начальник управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай розповіла про готовність міських лікарень до епідемії коронавірусу, чи вистачить апаратів ШВЛ, швидких тест-систем для виявлення хворих та коли в аптеках з’являться медичні маски і антисептики.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram