Фото: з відкритих джерел

Кабмін спростив самоізоляцію після подорожей: «Вдома» – лише на 72 години

Відтепер під час перетину державного кордону України невакцинованим людям потрібно буде встановити застосунок «Вдома» лише на 72 години, до того часу, поки не зробить тест на Covid. Натомість проходити самоізоляцію можна буде без нього. 

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації із посиланням на рішення Кабінету міністрів 

Вимога встановлювати застосунок «Вдома» при перетині кордону України невакцинованим людям залишається, але відтепер його потрібно буде встановлювати лише на 72 години: до моменту, поки людина зробить ПЛР-тест чи тест на антиген.

Проходити контроль з даними геолокації та розпізнаванням обличчя тепер не треба.

Для реєстрації у застосунку “Вдома” потрібно буде вказати: прізвище, ім’я, по батькові; серію та/або номер паспорта, місце самоізоляції та номер телефону.

Після цього упродовж 72 годин людина має зробити ПЛР чи антиген тест. У застосунок має підтягнутися негативний результат. Тест обов’язково має бути зроблений у лабораторії, що верифікована МОЗ. Після цього застосунок можна видалити. У випадку позитивного результату потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю, – йдеться у повідомленні.

Якщо людина не зробить тест після перетину кордону, через 72 години застосунок деактивується, а інформація автоматично передасться до правоохоронних органів. Поліцейські вибірково перевірятимуть перебування у місці самоізоляції.

У випадку, якщо людина не захоче встановлювати застосунок, то громадянам України доведеться пройти 14-денну обсервацію, а іноземцям відмовлятимуть у в’їзді на територію України.

Нагадаємо, що у червні уряд розширив перелік документів, які дозволяють перетинати кордон України на в’їзд під час карантинних обмежень.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram