Фото: KMU.GOV.ua

Кабмін підписав меморандум про зниження “зеленого” тарифу

10 червня, Кабінет Міністрів України підписав меморандум з виробниками відновлюваної енергетики, які погодилися знизити тарифи.

Виробники «зеленої» енергетики добровільно погодилися реструктуризувати тарифи в сторону їх зменшення, повідомляє Урядовий портал.

Зокрема, для всіх об’єктів електроенергетики, які виробляють сонячну енергію, передбачається зменшення тарифів на 15%, для об’єктів, які виробляють електроенергію з енергії вітру – на 7,5%, – йдеться у повідомленні.

Документ під назвою «Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань в сфері відновлюваної енергетики», підписали прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, в.о. міністра енергетики та захисту довкілля України Ольга Буславець, відповідальні особи Європейсько-українського енергетичного агентства та Української вітроенергетичної асоціації.

Також ця угода передбачає, що українська влада бере зобов’язання визначити і затвердити річні квоти підтримки «зеленої» енергетики і забезпечує проведення аукціонів з розподілу таких квот.

Меморандум підсилює відповідальність виробників «зеленої» енергії за незбалансоване виробництво електроенергії.

Виробники ВДЕ приймають умови обмеження строків введення в експлуатацію нових об’єктів за «зеленим» тарифом. Так, з 1 серпня поточного року, нові сонячні електростанції потужністю понад 1 МВт зможуть бути введені в експлуатацію з отриманням державної підтримки тільки шляхом участі в аукціонах., – додали у прес-службі українського уряду.

Нагадаємо, у МОЗ назвали правила перебування у туристичних країнах під час карантину.

Раніше повідомлялось, рейтинг “Слуги народу” знову впав.

Як відомо, іран передасть Парижу «чорні скриньки» збитого літака МАУ.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram