Кабмін перерозподілив 490 мільйонів на шкільні автобуси

Кабінет Міністрів спрямував місцевим бюджетам 490 млн грн на придбання у 2021 році шкільних автобусів на умовах співфінансування.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт Міністерства освіти й науки. Кошти на придбання автобусів спрямовано, зокрема, за рахунок розподілу 161,9 млн грн резерву освітньої субвенції та перерозподілу залишків за окремими бюджетними програмами МОН у сумі 328,1 млн грн.

“Рішення має на меті забезпечити заклади загальної середньої освіти шкільними автобусами, зокрема – обладнаними місцями для дітей з особливими освітніми потребами, для перевезення дітей та педагогічних працівників, що проживають у сільській місцевості. Підвезення до закладів загальної середньої освіти покликане забезпечити рівний доступ до якісної освіти дітей у різних регіонах і населених пунктах України”, – зазначив очільник МОН Сергій Шкарлет.

Використання субвенції здійснюється на засадах співфінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів:

  • не менш як 30% – для закладів, що фінансуються з обласних бюджетів та бюджетів міських територіальних громад, населення яких станом на 1 січня 2020 року становило понад 40 тис. осіб;
  • не менш як 10% – для закладів, що фінансуються з бюджетів міських територіальних громад, чисельність населення яких станом на 1 січня 2020 року становила менше 40 тис. осіб, селищних територіальних громад, сільських територіальних громад;
  • не менш як 5% – для закладів, розташованих у селах (селищах), що мають статус гірських населених пунктів, та населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення.

Читайте також: Міносвіти розробляє стандарти фахової передвищої освіти

Придбання шкільних автобусів за рахунок субвенції здійснюється для комунальних закладів загальної середньої освіти у такій черговості:

  • опорні заклади загальної середньої освіти з кількістю здобувачів освіти (без урахування їх кількості у філіях) не менш як 200 осіб, які будуть утворені протягом 2021 року;
  • інші опорні заклади загальної середньої освіти з кількістю здобувачів освіти (без урахування їх кількості у філіях) не менш як 200 осіб;
  • інші заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів 100 та більше, які оптимізовані/об’єднані/реорганізовані або будуть оптимізовані/об’єднані/ реорганізовані протягом 2021 року та мають здобувачів освіти, які відповідно до законодавства потребують підвезення.

Раніше повідомлялось про те, що МОН спільно з Державною службою якості освіти розробили методичні рекомендації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах загальної середньої освіти.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram