ФОТО: LexInform

Іспит на знання української провалило 15% чиновників

В Україні минули перші два місяці проведення іспитів на на знання української мови серед претендентів на державні посади. Загальна частка провалів серед потенційних чиновників становила 15%.

Про це інформує Нацкомісія зі стандартів державної мови .

Про перші підсумки проведення іспиту розповіла голова Нацкомісія Орися Демська. Вона зазначила, що іспит на володіння українською мовою зазнав трансформації, внаслідок чого його тривалість скоротилася з двох годин до 30 хвилин. Це й вплинуло на пропускну здатність – тепер щомісяця Нацкомісія може проводити іспит для близько 16 тисяч чиновників.

Станом на 16 вересня Нацкомісія зі стандартів державної мови видала 22 265 сертифікатів. Частка тих, хто провалив іспит, становила 15%.

Читайте також: Кому не подобається мовний закон, збирайте речі і їдьте в інші країни, – Тарас Кремінь

Якщо людина не склала іспит, вона просто не призначається на посаду, і все. І таким чином іспит стає тим механізмом, який встановлює, що та чи інша особа через невміння нормально комунікувати не може виконувати функції державної служби,– пояснила Орися Демська.

Іспит з української для чиновників предбачений новим законом про забезпечення функціонування української мови як державної. Він покликаний визначити, чи знають чиновники державну мову, а відтак – чи відповідають займаній посаді.

Нагадаємо, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь пропонує РНБО розглянути питання щодо санкцій проти кількох провідних телеканалів України

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram