Ірина Шамрай просить депутатів прийти на сесію

На базі Міської лікарні № 1 планують відкрити лабораторію для проведення тестування методом ПЛР. Там ще 10 серпня розгорнули штаб для лікування хворих на COVID-19, тож завдяки такій лабораторії лікарі зможуть швидше встановлювати діагноз хворим.

Для початку робіт за відкриття ПЛР-лаборатрії мають проголосувати депутати на сесії міськради. Однак останнього разу на пленарне засідання вони не зібрались. Зважаючи на такі обставини, очільниця управління охорони здоров’я Ірина Шамрай звернулась до депутатів із проханням все ж прийти на сесію і проголосувати.

У Міській лікарні № 1 вже функціонує багатопрофільна бактеріологічна лабораторія, однак із зростанням кількості хворих на коронавірус її потужностей на сьогодні не вистачає/

Дивіться також: Із початку навчального року в Миколаєві на коронавірус захворіло п’ятеро школярів 

Аналізатор, розміщений у лабораторії, дозволяє проводити 1 ПЛР-тест за годину. Тож за 12-годинний робочий день тут можуть здійснити лише 12 досліджень. Відкриття окремої ПЛР-лабораторії, запевняє Ірина Шамрай, дозволить збільшити кількість досліджень.

Якщо це буде одна зміна, то це буде 192 обстеження ПЛР за добу, якщо це буде дві зміни, то це буде, відповідно, 384 обстеження ПЛР за добу, – розповіла Ірина Шамрай.

Для ПЛР-лабораторії в управлінні охорони здоров’я планують перерозподілити 3 млн 700 тис. грн. Днями Міську лікарню № 1 відвідав мер Миколаєва Олександр Сєнкевич та начальник управління капітального будівництва Григорій Патока. За попередніми розрахунками, ПЛР-лабораторію тут можуть облаштувати за три місяці.

Наразі ситуація залежить від депутатів міської ради – чи прийдуть вони на пленарне засідання і чи проголосують за перерозподіл коштів.

Нагадаємо, Україна залишається одним з лідерів серед європейських країн, де зафіксували найбільший добовий приріст захворювань коронавірусною інфекцією COVID-19.

Кількість проведення вакцинації у Миколаєві значно знизилась від березня 2020 року. Пов’язано це із введенням карантину на території Україні. Уже в травні-червні ситуація вирівнялася і станом на вересень – кількість щеплень зросла.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram