ФОТО: УІНП

Інститут нацпам’яті запустив анімаційні ролики проти історичних фейків РФ щодо України

Український інститут національної пам’яті поширюватиме історичні знання про минуле степової України та деконструюватиме російські імперські міфи про історію Північного Причорномор’я.

Про це повідомили у прес-службі УІНП.

Першим етапом в межах цієї інформаційно-просвітницької кампанії під назвою «Південь без міфів» стало створення серії анімаційних роликів про ранню історію Одеси, Дніпра та Маріуполя. Ролик про Одесу, який Інститут презентує 13 серпня, дав старт кампанії, – йдеться у повідомленні.

За словами ініціатора проєкту, заступника голови УІНП Володимира Тиліщака, ідея з хіп-хопом та анімацією полягає у тому, щоб у зрозумілий для молодої аудиторії спосіб донести невідомі та малодосліджені факти з історії степової України.

Тому козаки у нас сканують QR-коди, щоб дізнатися інформацію про територію, куди вони в’їжджають, купці замовляють послуги охорони, переправи через річку та ночівлі онлайн, а полковники у паланці адміністративна одиниця Січі) рекламують себе з білбордів. Попри легкий стиль, відео базується на фактах та конкретних історичних дослідженнях, – розповідає заступник голови УІНП Володимир Тиліщак.


Кампанія «Південь без міфів» покликана вивести історію Північного Причорномор’я за межі поширеного російського імперського дискурсу. Адже об’єктивна історія краю охоплює також історію Кримського ханства і Речі Посполитої, козацьке освоєння степових просторів. Ці наративи маловідомі в українському суспільстві. Наприклад, що задовго до приходу Російської імперії в причорноморських степах розвивались міста і йшла жвава торгівля.

Надалі в межах кампанії планується створення роликів інших форматів, відеолекцій про історію південної України, друк і поширення тематичних видань. А також у місті Дніпрі відбудеться наукова конференція про історію Півдня України за участі провідних українських дослідників.

Нагадаємо, до Дня пам’яті жертв політичних репресій Галузевий державний архів Українського інституту національної пам`яті відкрив Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram