Інновації в суднобудуванні та океанотехниці: у НУК ім. адмірала Макарова пройшла наукова конференція

В Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова відбулась вже XII наукова конференція «Інновації в суднобудуванні та океанотехниці». Вона проходить щорічно та збирає кращих фахівців, науковців України в галузі суднобудування. Детальніше дивіться в наступному сюжеті.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Цього року на конференцію надійшло близько 190 наукових доповідей з різноманітних питань. Ректор НУК імені адмірала Макарова Євгеній Трушляков, відкриваючи захід, зазначив, що вітчизняне суднобудування знаходиться в стагнації. Доля суднобудування і заводів, які ще як-не-як працюють – незрозуміла, – зауважив ректор. І це попри те, що в країні досі є великий кадровий, науковий потенціал, який, щоправда, щороку втрачається. Потрібно звернути на це увагу, щоби остаточно не втратити суднобудівну галузь, впевнений Євгеній Трушляков.  

Перспективи розвитку пов’язані зі збільшенням замовлень з боку судновласників та розробки нових типів суден. Насамперед це стосується річкових суден типу ріка-море. Оскільки річкові перевезення містять значний нереалізований потенціал, як вантажних, так і пасажирських перевезень. Лише за такого сценарію вітчизняні компанії з проєктування суден отримають замовлення для продовження їх діяльності, а наш університет відповідні замовлення, щодо підготовки кадрів, фахівців. Другий перспективний напрямок розвитку нашого університету – це освітня та наукова діяльність на міжнародному рівні, — сказав ректор НУК ім. адмірала Макарова.

Олександр Єгоров – директор Морського Інженерного бюро розповів, що це єдина наукова конференція суднобудівного профілю в Україні. Науковець поділився інформацією про останні новинки суднобудування у світі, розповів над якими замовленнями працює інженерне бюро.

Якщо брати судна різного призначення, то основний тренд зараз – екологічність, зелене судноплавство, — відзначив Олександр Єгоров.

Нагадаємо, щороку у першу неділю жовтня в Україні відзначають День вчителя. Напередодні професійного свята у міськраді нагородили кращих освітян Миколаєва.

Як відомо, 25 вересня в Миколаєві відбулась традиційна регата на кубок адмірала Макарова. 35 яхт на повних вітрилах змагались за перемогу.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram