Сергій Шульгач

Інгульський міст може автоматично розводитись при недостатньому навантаженні на механізм, – «ЕЛУ автодоріг»

Керівник КП «ЕЛУ автодоріг» Віталій Шевченко повідомив, що при недостатньому навантаженні на механізм Інгульський міст може саморозводитись.

Про це він заявив під час наради у Миколаївській облдержадміністрації, повідомляє телеканал “МАРТ”.

Якщо у нас не вистачає 11 тонн асфальту на цьому покритті, то він (прим.ред. – Інгульський міст) вже намагається відкритись. Не відкрився він тому, що навесні були вжиті заходи – ми поставили туди болти, дуже міцні, щоб вони стримували можливість підриву, оскільки найсильніше це підрив і після нього міст вже починає повільно підійматись, – каже Віталій Шевченко.

За його словами, також на розвідний механізм з мосту потрапляє бруд, що теж може слугувати одним із факторів саморозведення. Однак головний чинник все ж вага, якої додає асфальт. Чотири шари асфальтового покриття важать 120-130 тонн. Цього достатньо, щоб уникнути прикрих і небезпечних ситуацій, на кшталт тієї, що відбулась вранці 3-го липня.

Однак, директор ТОВ «Миколаївавтодору» Володимир Шульгач, який є виконавцем ремонтних робіт покриття мосту каже, тендерні процедури тривали надто довго, тому організація не могла приступити до робіт раніше. Договір уклали лише 26-го червня.

Якщо шукати винуватих у цьому випадку, то я вважаю всі. Як ті, хто є балансоутримувачами, так і всі інші (прим.ред. – виконавці ремонтних робіт). Сама система і процедура закупівель призвела до того, що ми так пізно почали, оскільки нас ще кошмарили через антимонопольний комітет.

Дивіться також: На Інгульському мосту встановили балансири для уникнення самовільного розведення 

На це заступник голови ОДА Олександр Трайтлі підкреслив, завдання членів комісії з питань ТЕБ та НС шукати не винуватих, а вихід з цієї ситуації.

Перший заступник міського голови Володимир Криленко зазначив, з квітня зі Службою автомобільних доріг у Миколаївській області, що є замовником робіт на мосту, тривало листування в якому попереджали про можливість подібної ситуації.

Сергій Коренєв – директор департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради звернув увагу, що без експертної оцінки встановити точну причину саморозведення Інгульського мосту складно. Тим більше, ще одним чинником могли стати гідроциліндри, які встановили ще під час будівництва шляхопроводу через річку Інгул.

Члени комісії пропонували перекрити на час ремонту покриття рух мостом для великогабаритного транспорту, однак до виробленого плану дій цю пропозицію не включили. Зрештою вирішили провести експертизу гідроциліндрів та розвідної частини мосту, службі автомобільних доріг доручили розробити графік виконання робіт на мосту спільно з членами виконкому міської ради, а також узгодити з патрульною поліцією.

Нагадаємо, 3 липня, у Миколаєві, близько п’ятої години ранку, розвідна частина Інгульського мосту піднялася на висоту понад три метри і продовжувала повільно підніматися. Згодом її вдалося опустити та відновити рух транспорту.

Як відомо, Миколаївщина у лідерах за кількістю фур з перевантаженням.

Раніше повідомлялось, САД Миколаївщини збирається витратити 430 тисяч на обстеження 3 мостів державного значення.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram