Фото: Еспресо

Голова МінОборони пояснив, що означає пропозиція Зеленського про відміну призову в армію

Міністр оборони Олексій Резніков розповів, що обов’язковий призов хочуть замінити короткостроковою програмою навчання та тренування.

Про це пише прес-служба Міністерства оборони.

Президент доручив і ми підготували бачення моделі, на першому етапі якої призов зберігається, однак як альтернатива запроваджується короткострокова (3-4 місяці) інтенсивна військова підготовка. Пройшовши таку підготовку, молоді люди не підпадатимуть під призов. Натомість вони отримають базові військові навички.

З 1 січня 2024 року ми плануємо повністю замінити призов на короткочасну інтенсивну підготовку, поступово збільшуючи обсяги залучених та підтримуючи їх навички шляхом періодичних тренувань та зборів, – пояснив Олексій Резніков.

Він додав, що мотивація та підготовка молодих строковиків відрізняється від бачення та мотивації професійних кадрових військових та контрактників. Для посилення обороноздатності армії президент разом із керівництвом Міноборони пропонує перейти на формування армії на професійній основі.

До 1 січня 2024 року, відповідно, мають ухвалити законопроект, який деталізуватиме умови та вимоги «інтенсивної військової підготовки». Міністр сподівається, що уряд найближчим часом підготує цю низку змін до законодавства та винесе на розгляд Верховної Ради.

Варто зауважити, що згідно зі статтею 23 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», юнаків закликають до армії строком на півтора роки, а чоловіків, які отримали освітній ступінь магістра — на 1 рік.

Нагадаємо, днями стало відомо, що в Україні скасують призов на строкову військову службу – Кабміну доручили забезпечити підготовку та внести на розгляд Верховної Ради України законопроект з цього приводу.

Як відомо, Президент України Володимир Зеленський доручив скоротити перелік спеціальностей та професій, які підлягають військовому обліку жінок.

Також повідомлялося, що у вересні 2021 року Володимир Зеленський вніс низку змін до положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram