Фото: Національний Олімпійський Комітет

Фристайліст Абраменко – про Олімпіаду: “Їду зробити усе можливе”

Єдиний миколаївський спортсмен, який братиме участь в Олімпіаді-2022 у Пекіні – олімпійський чемпіон 2018 року Олександр Абраменко. Для фристайліста ці Олімпійські ігри стануть п’ятими.

Про підготовку спортсмена до головних змагань цього року пише Суспільне.

Як і будь-який сезон, ми розпочинаємо влітку на спеціальному трампліні, це в Швейцарії. Ми стрибаємо на воду, готуємо свої елементи, щоб потім перенести їх вже на зиму. На початку зими ми їдемо у Фінляндію, там ми уже стрибаємо на сніг, готуємось до змагань. Вже у Фінляндії відбуваються перші змагання, – розповідає спортсмен.

Олександр вважає, що пандемія коронавірусу впливає на підготовку та змагання спортсменів.

Читайте також: Де в Україні дивитися зимову Олімпіаду-2022

Кожен раз, як ми кудись вирушаємо на змагання, перед кожними змаганнями ми також повинні здавати ПЛР-тести. Якщо у когось із членів виявиться результат, що він захворів, то всю команду знімають зі змагань.

Перед кожними змаганнями нам також надсилають спеціальну програму, де ми теж реєструємось, вносимо свої тести, вносимо свої вакцини. Якщо ти цього не зробиш, тебе просто не допустять ні до тренувань, ні до змагань, – каже Абраменко.

За його словами, на Олімпійські Ігри у Пекіні без щеплення від COVID-19 потрапити можливо, якщо по прибуттю до Китаю перебуватимеш на карантині 21 день. Для учасників Олімпіади прописано багато вимог щодо дотримання карантинних обмежень.

Я бачив фото, наприклад, у їдальні там усі столи розділені, стоять якісь пластикові перегородки, ти маєш їсти наодинці, тобто не поспілкуєшся. Ще чув, що виїзд із села, просто прогулятись Пекіном – це теж неможливо. Ти маєш їздити тільки на змагання на спеціальних автобусах.

Якщо ти десь вийдеш з нього не там, де потрібно, то теж потрібно буде, як мінімум, пройти тест або навіть сісти на карантин, – розповів Абраменко.

Зі слів Олександра, у лижній акробатиці існують три критерії за якими п’ятеро суддів оцінюють спортсменів.

Читайте також: Олександр Абраменко єдиний представник Миколаївської області на майбутніх зимових Олімпійських іграх

Судді оцінюють вихід із трампліна, це десь 20 відсотків. Потім саму фігуру у повітрі, оцінюється десь у 50 відсотків. Приземлення оцінюють також у 30 відсотків. Оцінюють по десятибальній шкалі. Найвища оцінка і найнижча – вони відкидаються і залишаються тільки три оцінки, які додаються і потім вже множиться на коефіцієнт, – додає Абраменко.

Перші олімпійські змагання з лижної акробатики у Пекіні відбудуться 10 лютого о 12:00 за київським часом. Це будуть змагання серед змішаних команд, у яких братиме участь Олександр Абраменко.

Я їду на Олімпіаду зробити усе можливе, щоб піднятися на п’єдестал і у командних змаганнях, і в індивідуальних, – говорить спортсмен.

Нагадаємо, що Україна претендуватиме на проведення Юнацької Олімпіади в 2028 році, а також зимових Олімпійських ігор у 2030 році. Про це повідомив міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram