У Будинку офіцерів флоту відкрилась фотовиставка-інсталяція «Миколаїв, Херсон, деокуповані території». Автори унікальних світлин – фотографи Сергій Кононенко і Дмитро Скороходов. На виставці вже побували наші кореспонденти, подробиці – далі.
Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».
Більше ста світлин, а ще незлічена кількість емоцій та думок, що виникають у свідомості кожного глядача, який дивиться на них. За словами організаторів заходу на фотовиставці «Фортеця півдня: Миколаїв, Херсон, деокуповані села» представлені ексклюзивні кадри з місць доленосних подій, більшість яких ще ніде не публікувалися від початку повномасштабної війни. Це було обумовлено заходами безпеки, відзначає один із співавторів виставки і фотограф Дмитро Скороходов. Сьогодні він вже демонструє світові свої роботи, які раніше показати не міг.
Його колега Сергій Кононенко, який сьогодні також представив свої роботи, згадує, у перші дні великої війни взявся за дві речі: волонтерство і фотокамеру. Чоловік фіксував обстріли, проблеми з водою у місті, волонтерські центри, звільнені населені пункти та інше. Найважче ж було працювати там, де доводилося бачити смерть.
Окрім фотовиставки та відеофрагментів, в експозиції представлена також інсталяція з особливою атмосферою, експонатами, які вдалося доставити з місць подій. За словами очільника міського управління культури Юрія Любарова завдяки таким заходам закладається історична пам’ять воєнного сьогодення.
Будинок офіцерів флоту в якості платформи для фотовиставки-інсталяції обрали недаремно, підкреслює волонтер і музикант Володимир Алексєєв. Адже щоденно у першій половині дня ДОФ залишається гуманітарним штабом, а далі він бере на себе роль громадського і культурного простору Миколаєва.
Урізноманітнив захід тематичний музичний супровід від закордонного музиканта Роберта Лайтхауса, Володимира Алексєєва і Мері Ел.
Більше про актуальну інформацію щодо ситуації в Україні та Миколаївській області може знайти: