Вітольд Фокін / Скріншот з відео

Фокін підтримує ідею “особливого статусу” для всього Донбасу

Заступник глави української делегації на переговорах в Мінську і перший прем’єр-міністр України Вітольд Фокін заявив, що виступає за надання особливого статусу всій території Донецької та Луганської областей, а не тільки їх окупованій частині.

Про це він сказав в інтерв’ю виданню «СТРАНА».

Про свою позицію щодо особливого статусу Фокін розповів, відповідаючи на питання про амністію бойовиків. За його словами, з обох сторін було скоєно багато злочинів, які повинні бути розслідувані, а винні мають понести покарання.

Сьогодні, щоб припинити війну і вберегти життя бійців і командирів, моя позиція – потрібно оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще – всього Донбасу, – заявив Вітольд Фокін.

Також він зазначив, що готовий їхати на окуповану частину Донбасу для переговорів з бойовиками, якщо таке доручення дасть президент або парламент. За його словами, цю ідею підтримує і глава української делегації на переговорах в Мінську з приводу Донбасу Леонід Кравчук.

Більш того, при наявності конкретних гарантій безпеки готовий поїхати зі мною на Донбас. З президентом я не зустрічався, його думка мені невідома, – сказав Вітольд Фокін.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський розповів про своє відношення до голови української делегації в Тристоронній контактній групі Леоніда Кравчука.

Як відомо, перший президент України і голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук запропонував замінити поняття “особливий статус” Донбасу на формулювання “особливий режим адміністративного управління”.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram