Експерт розповів, який тип споживання алкоголю притаманний українцям

У світі поширені різні типи споживання алкоголю. Та чи інша культура споживання алкоголю сформувалася під впливом кліматичних умов і популярних сільськогосподарських культур.

Про те, який тип споживання алкоголю поширений в Україні, пише УНН за посиланням на експерта вітчизняного алкогольного ринку Ігор Товкач.

Існують різні типи споживання алкоголю, пов’язані з традиціями. Наприклад, вікінги і німці варили пиво, а там, де середземноморські землі, превалює вино, тому що було багато винограду. Ми, українці, ставимося до північного типу. Разом з Фінляндією, Естонією, всієї Прибалтикою, Швецією. Там теж переважає саме північний тип споживання алкоголю, – пояснив експерт.

Тому, на думку Товкача, в Україні одним з найпопулярніших алкогольних напоїв є горілка.

Це традиція. Адже обумовлено історично. Ось країни і розподілилися по типу: де був виноград – там робили вино раніше, де виростав хміль, там варили пиво або інше вариво (хоча тоді навіть не охміляли пиво – використовували різні трави). У нас був цукор, буряк та інші культури для виробництва горілки, – розповів він.

Разом з тим експерт підкреслив, що переважна частка міцного алкоголю в Україні припадає на традиційну білу горілку, яка продається за помірною ціною.

У будь-якому випадку, велика частка міцного алкоголю все-таки припадає на традиційну горілку, білу, яка перебуває у діапазоні мінімальної роздрібної ціни і +5%-10% до неї, – підсумував Товкач.

Нагадаємо, що у Києві п’яний водій встановив алкогольний антирекорд.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram